Apple'ın Yeni iPad Air'i Tanıtımı Tablet Oyununda Devrim Yaratıyor

Yeni iPad Air Apple'ın Tablet Oyunundaki Yeni Güçlü Oyuncu
T eknoloji devi Apple, dün gerçekleştirdiği etkinlikte heyecan yaratan yeni iPad Air'i tanıttı. iPad Pro'ya kıyasla daha mütevazı ancak beklenen değişikliklerle gelen iPad Air, yeni ekran boyutu, yeni işlemci ve tabletin yatay tarafına yerleştirilen bir ön kamera gibi özelliklerle dikkat çekiyor.

iPad Air, bütçe dostu giriş modeli ile güçlü ve pahalı Pro serisi arasında dengede duran en iyi iPad olma özelliğini uzun süredir koruyor. Bu özellik iPad Air'in yeni modeliyle de devam ediyor. Özellikle 13 inçlik iPad Pro'nun daha önce olduğundan daha pahalı hale gelmesiyle, 35.000 TL üzerinde bir maliyeti olmayan büyük ekranlı bir iPad'in üretilmesi sevindirici bir adım olarak karşımıza çıkıyor.


Yeni iPad Air Apple'ın Tablet Oyunundaki Yeni Güçlü Oyuncu - 2

11 inçlik iPad Air, boyut ve ağırlık olarak eski modele eşit olsa da bu sefer ekranı 0.1 inç daha büyük. Ancak bu modelle ilgili pek fazla yeni detay bulunmuyor. Bununla birlikte 13 inçlik Air modeli, eski 12.9 inçlik iPad Pro'ya oldukça benziyor. Tüm boyutlarda aynı olmasının yanı sıra biraz daha hafif (1.36 pound yerine 1.5). Elbette bu, elde taşınabilir bir tablet için biraz daha kullanışlı hale getiriyor ancak bu kadar büyük bir iPad'in, ya bir klavye kızağı içinde kullanılması ya da düz bir zeminde Apple Pencil ile kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bununla birlikte, Apple'ın verilerine göre iPad Pro satışlarının yaklaşık yarısının büyük modele yapıldığını düşünürsek, bu büyük ekranlı tabletlere olan talebin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. iPad Air'ı kullanmak gerçekten lüks bir deneyim sunuyor ve cihazı kullanmak oldukça kolay.

Ayrıca yeni Apple Pencil Pro'yu da deneme fırsatı buldum. Fırça şeklinizi değiştirmek için fıçı hareketi gibi yeni özellikler eklenmiş olmasından dolayı ve fırça seçimi gibi araçları açmak için sıkıştırma özelliği gibi özellikler eklenmiş olmasından dolayı memnun kaldım ve Apple'ın bu yeni özelliklerle birlikte kalem fiyatını artırmadığına sevindim.


Yeni iPad Air Apple'ın Tablet Oyunundaki Yeni Güçlü Oyuncu - 3

Bu tabletler, iPad Pro'yu keşfederken yaşadığım "vay" etkisine sahip olmayabilir, ancak bu önemli değil. İlk görüşlerime göre, iPad Air serisi, normal kullanıcıların tanıyacağı şekilde iPad Pro ile aynı deneyimi sunuyor gibi hissediyor. Ayrıca, Apple'ın bu sefer fiyatlandırmayla ilgili iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. 11 inçlik iPad Air, öncekiyle aynı modeli 25.999 TL gibi, ancak artık daha makul 128 GB depolama alanına sahip. 13 inçlik model ise modeli ise 34.999 TL satılıyor, ki bu da büyük ekran için beklenen bir fiyat artışı. Bu, 35.000 TL altında büyük ekranlı bir iPad'e sahip olabileceğiniz ilk kez ve bu durumun iPad satışlarını artırıp artırmayacağını merakla bekliyorum.

Yeni iPad Pro M4 hakkındaki ilk izlenimlerimi buradan okuyabilirsiniz.


Bu heyecan verici gelişmelerle dolu etkinlikle, Apple bir kez daha tablet oyununun güçlü oyuncusu olduğunu kanıtladı. Yeni iPad Air, teknoloji tutkunlarının merakla beklediği ve heyecanla karşıladığı bir ürün oldu. Global pazarda da oldukça büyük etki yaratacağına şüphe yok. İşte Apple'ın sınırları zorlayan ve heyecan verici yolculuğu yeni bir döneme giriş yapıyor!Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ