ASUS'un Yeni Zenbook S16'sının İnce Tasarımı ve Güçlü Performansı!

Zenbook S16 16 inçlik OLED Ekran ve Wi-Fi 7 İle Mükemmel!
A SUS, bu haftaki Taipei'de gerçekleşen Computex teknoloji fuarında bir dizi yeni dizüstü bilgisayarını tanıttı, bunlar arasında Zenbook'un yeni versiyonu da bulunuyor. Zenbook S16, her zamanki gibi şık ve iyi tasarlanmış bir yapıya sahip olup, gelişmiş iyileştirmeler ve birkaç önemli güncelleme ile geliyor.

Ürün, AMD'nin yeni duyurduğu Ryzen AI 9 HX 370 işlemcisi ile donatılmış durumda. Bu işlemci, dizüstü bilgisayar AI performansını 50 TOPS işleme gücüyle artırarak, AMD'nin önceki dizüstü bilgisayar donanımını üçe katlıyor. Bu da Qualcomm'un Microsoft'un AI asistanı için tek seçenek olmadığı anlamına geliyor.


Zenbook S16 16 inçlik OLED Ekran ve Wi-Fi 7 İle Mükemmel! - 2

Önemli bir nokta ise, bu dizüstü bilgisayarın, 16 inçlik bir model için son derece ince ve hafif olmasıdır. Sadece 1.1 cm kalınlığında ve 3 pound ağırlığında. Soğutma sistemi de yeniden tasarlanmış, yeni bir üst hava çıkışı ve ultra ince bir buhar odası eklenmiş. Dizüstü bilgisayar soğutması her zaman takdir edilir.

Yine geçen yılki Zenbook 14X'te bulunan aynı imza alüminyum seramik kaplamayı taşıyan bu üründe, ASUS kaplamanın adını Ceraluminum olarak değiştirmiş. Neyi göstermek istediklerini anlamak zor olmasa gerek!Üründe 16 inçlik 3K OLED dokunmatik ekran ve maksimum 120Hz yenileme hızına sahip. 78Wh bataryası tüm gün kullanım için harika bir seçenek sunarken, altı hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi kesinlikle müzik keyfini artıracaktır. Ayrıca Wi Fi 7'yi destekliyor, 2TB'a kadar katı hal depolama sunuyor ve 32GB'a kadar RAM'le özelleştirilebiliyor.

ASUS Zenbook S16'nın fiyatı 1400 dolar ve şu anda Beyaz veya Gri renk seçenekleriyle Best Buy'da ön siparişe açık.

Steve Dent'in katkıda bulunduğu bu raporu dikkate alarak, ASUS'un bu yeni dizüstü bilgisayarı gerçekten dikkat çekici özelliklere sahip. Uzun süreli kullanım için ideal olan bu ürün, teknoloji tutkunları için büyük bir merak konusu haline gelebilir.