YouTube Reklam Engelleme Uygulamalarıyla Savaşı Güçlendiriyor

YouTube Reklam Engelleme Uygulamalarıyla Savaşıyor
Y ouTube'un reklam engelleyicilerle olan savaşı sona ermiş gibi görünmüyor ve bu kez mobil cihazlarda reklamsız izleme imkanı sunan araçlara odaklanıyor. Google'a ait video platformu, kendi Hizmet Koşullarını ihlal eden üçüncü taraf uygulamalarına karşı denetimleri "güçlendirdiğini" duyurdu, özellikle reklam engelleyen uygulamalara odaklanıyor. Bu, videolara reklam arasında kesintisiz erişim sağlayabilmeniz için kullandığınız mobil uygulamaları kastediyor. Bu tür bir uygulama kullandığınızda, tamponlama sorunları yaşayabilir veya "Bu içerik bu uygulamada mevcut değil" şeklinde bir hata mesajı görebilirsiniz.

Servis, tescil edilmemiş uygulamaların reklamları kapatmasına izin vermediğini belirtiyor, çünkü bu, yapımcının izleyicilerden ödüllendirilmesini engelliyor. YouTube, son birkaç aydır reklam engelleyenleri hedef aldığından beri, reklamsız izlemek istiyorsanız Premium üyelik almanızı öneriyor. YouTube Premium aylık 14 dolar karşılığında sunulmaktadır.


Kasım ayında YouTube, bize "Reklam engelleyicileri etkinleştirilmiş izleyicilere YouTube'da reklamlara izin vermeleri veya reklamsız bir deneyim için YouTube Premium'u denemeleri için küresel bir çaba başlattığını" söyledi. Önce, web sitesinin Hizmet Koşullarına aykırı olduğunu bildiren bir pop up göstermeye başladı. Kısa süre sonra, reklam engelleyicisi olan kullanıcılar, artık üç videodan fazlasını oynatamıyor. Google ayrıca daha sonra bir reklam engelleyiciniz olduğunda "alt optimal görüntüleme deneyimi yaşayabileceğinizi" itiraf etti, örneğin bir video yüklenmeden önce daha uzun süre beklemeniz gerekebilir.YouTube'un reklam engelleyicilerle olan savaşı dinamik bir şekilde devam ediyor gibi görünüyor. Bu gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. YouTube kullanıcıları için reklamsız izleme deneyimi önemli bir konu olduğundan, platformun bu konudaki stratejileri merakla bekleniyor.

Bu haberle ilgili dikkat çekici gelişmeleri takip etmeye devam edin ve YouTube'un reklam engelleyicilere karşı aldığı önlemler hakkında güncel bilgileri sitemizden takip edin. YouTube'un reklam engelleyicilerle mücadelesi hakkında sizin düşünceleriniz neler?Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ