YouTube Premium En Son Deneysel Özellikler ve Tasarım Güncellemeleri

YouTube Premium Özellikleri Akıllı İndirmeler ve Konuşma AI Deneyimi
Y ouTube, Premium aboneleri için bir dizi yeni özellik başlattı. Artık kullanıcılar, bir videonun sıkıcı kısımlarını atlamak için çift dokunarak videoyu ileri alabilecekler. YouTube, yapay zeka ve izleyici verilerinin kombinasyonuna dayalı olarak videonun daha ilginç bölümlerini işaretledi ve bu özellik şu anda ABD'de Android kullanıcıları için kullanılabilir durumda. iOS kullanıcılarına da yakın zamanda sunulacak. Premium aboneleri artık Android'de Shorts videolarını e postalarını kontrol ederken, sosyal medyada gezinirken veya diğer uygulamalarda işlerini hallederken yeni resim içinde resim özelliğiyle izleyebilecekler.


Ücretli kullanıcılar ayrıca siteye en son deneysel özelliklere de erişim sağlayacaklar. YouTube'un en yeni test özelliklerinden biri, Shorts için akıllı indirmeler. Bu özellikle, kısa formdaki videolar otomatik olarak kullanıcıların cihazlarında kaydedilecek ve bunları çevrimdışı izleyebilecekler. Ayrıca, Android kullanıcılarına, izledikleri ekranda oynatılan herhangi bir şeyi durdurmadan sorularına yanıt verebilen ve ilgili içerik önerileri sunabilen bir konuşma AI deneyimi sunulmaktadır. Ancak, bu özellik şu anda yalnızca ABD'deki kullanıcılar için ve sadece "Sor" düğmesi görünen İngilizce videolara yöneliktir. Son olarak, Premium abonelerin, YouTube'un yeniden tasarlanmış web izleme sayfasına erişim sağlayarak ilgili içerik bulmayı kolaylaştırdığı belirtiliyor.YouTube Premium, abonelerin video reklamlarını kaldırıyor ve çevrimdışı görüntüleme, Müzik Premium ve diğer ayrıcalıklara erişim sağlıyor. Şubat ayında, Google'a ait video paylaşım platformu, Premium ve Müzik teklifleri için 100 milyon aboneye ulaştığını bildirdi, ancak daha fazla kişiyi hizmetlerine ödeme yapmaya teşvik etmeye çalışıyor. Yeni ayrıcalıkların tanıtılmasının yanı sıra, mobil cihazlarda reklam engelleyicilere karşı savaş açtı ve son zamanlarda reklam engelleme uygulamalarının videolarına erişmesini engelledi.

YouTube Premium'un getirdiği bu yeniliklerle birlikte, platformun hızla gelişmeye devam ettiğini ve abonelerine daha iyi bir deneyim sunmak için çalıştığını görmekteyiz. YouTube'un Premium abonelerine sunduğu özellikler, diğer platformlarda da popüler hale gelerek benzer hizmetlerin de geliştirilmesine öncülük edecektir. Daha fazla detay ve gelişmeler için takipte kalın!