Amazon Prime Video'dan Yakuza SEGA Oyun Serisine Dayanan Yeni Dizi

Yeni Yakuza Dizisi Amazon Prime'da Gösterime Girecek
A mazon, Prime Video platformunda sergilenecek olan yeni bir dizi duyurdu ve oyuncular onu tanıyabilir. Yayıncı, Yakuza SEGA oyun serisinin canlı bir adaptasyonu olan Like A Dragon Yakuza'yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Japon yapımı dizi, 25 Ekim ve 1 Kasım 2024 tarihlerinde dünya çapında üçer bölümlük iki kısımda yayınlanacak.


SEGA, Yakuza'yı 2005 yılında piyasaya sürdü ve o zamandan beri 20'den fazla başka başlık ve türevi ile seriyi genişletti. Amazon, Like A Dragon Yakuza'yı "bir suç gerilim aksiyon dizisi olarak tanımlıyor ve Kazuma Kiryu'nun, adalet duygusu, görev ve insanlık konularında korkusuz ve eşsiz bir Yakuza savaşçısının hayatını, çocukluk arkadaşlarını ve kararlarının sonuçlarını takip ediyor." Dizi, oyunun ayarlandığı yer olan, 1995 ve 2005 yılları arasında, fantezi bir eğlence bölgesi olan Kamurochō'da geçiyor.

Elbette dizi ile oyun arasında benzer temalar olacak, ancak yaratıcılar ona benzersiz bir kimlik kazandırmaya çalışıyor gibi görünüyor. Yakuza yazarı ve Ryugagotoku Stüdyosu başı ve yürütücü yapımcısı Yokoyama Masayoshi, "Oyunlar size duygusal bir bakış açısıyla dünyalarını deneyimleme fırsatı verirken, bu adaptasyon, şüphesiz ki şovu keyifle deneyimlemenin nihai nesnel yolu olacak." dedi. "Bu dizi, oyunları hayata geçirme konusunda hayranlarını çekeceğinden şüphem yoktur ve yeni başlayanlar, basitçe şovun çarpıcı gerçekçiliğine kendilerini kaptıracaklardır."
Prime Video'un Yakuza oyun serisine dayanan bu yeni dizi projesi, oyunseverlerin heyecanla bekleyeceği bir gelişme. Oyunlardaki karakterleri ve hikayeleri canlı performanslarla izlemek, bu popüler serinin hayranları için heyecan verici bir deneyim olacak gibi görünüyor.