Teknoloji Dünyasında Yeni Bir Soluk Twitch Mobil Uygulamasına Keşif

Yeni Twitch Mobil Keşif Beslemesi Canlı Yayınları Keşfet!
T witch Mobil Uygulamasına Yeni Özellik Geliyor Keşif Beslemesi!

Canlı yayın platformu Twitch, mobil uygulamasına entegre ettiği keşif beslemesi özelliği ile kullanıcıların yeni yayıncılar keşfetmesine olanak tanıyacak. Geçtiğimiz yıl test aşamasına alınan bu özellik, kullanıcıların platformda daha fazla zaman geçirmelerini amaçlıyor. Twitch resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre, bu özellik bu ay içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak.

Yeni özelliğin mobil uygulamadaki yeni bir sekme olarak yer alacağı belirtiliyor. Bu sekme, kullanıcılara canlı yayınlar için kaydırılabilir bir besleme ve bir diğer sekme de kısa videolar için olacak. Canlı yayın beslemesi, kullanıcıların zaten takip ettikleri kişilerin yayınlarını ve izleme geçmişlerine dayalı olarak takip etmedikleri kişilerin yayınlarını gösterecek. Diğer taraftan, kısa videolar sekmesi ise, canlı yayınlardan kısa kesitleri içerecek.


Kullanıcılar, canlı yayın beslemesinden yayıncıların avatarlarına tıklayarak hemen tiyatro moduna geçebilecekler. Ayrıca, kısa videolar sekmesindeki yayıncıların canlı yayında olup olmadığı da gösterilecek, böylece izleyiciler bu sekmeden onları takip edebilecekler. Twitch'in duyurusunda, keşif beslemesinin sadece Twitch'ten sağlanan canlı yayın ve videoları topladığı ve içerik oluşturucuların doğrudan yükleme yapamayacakları belirtiliyor. Yani, bu beslemede öne çıkmak, şansa bağlı bir durum olacak, ancak öne çıkan kısa videolar, öne çıkmayanlardan öncelikli olarak hizmete sunulacak.

Bu ay içerisinde kullanıma sunulacak olan keşif beslemesi, halihazırda final formunda değil. Bazı kullanıcılar, önümüzdeki ay bu beslemeyi gerçek ana sayfa olarak görebilecekler. Şirketin CEO'su Dan Clancy'nin Mart ayında yaptığı bir açıklamaya göre, Twitch, mobil uygulamasına yıllar sonra ilk büyük yeniden tasarımını yapacak ve keşif beslemesini yeni ana sayfası yapmayı planlıyor.

Bu yeniliklerin Twitch kullanıcı deneyimine ne şekilde etki edeceğini merakla bekliyoruz. Haberleri takip etmeye devam edin, en güncel bilgiler burada olacak!Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT