South of Midnight Yazılım Teknolojilerinden Muhteşem Bir Yenilik!

Yeni Oyunlar Southern Gothic Dünyasına Hoş Geldiniz!
G eçtiğimiz yılki Summer Game Fest etkinliğinde duyurulan South of Midnight, önümüzdeki yıl Xbox ve PC platformları için piyasaya sürülecek. Bugünün Xbox gösterisinde ise bu üçüncü şahıs aksiyon macera oyununun nasıl oynanacağına dair ilk bilgiler paylaşıldı.

Oyunun detaylarına baktığımızda, Square Enix'in eğlenceli ancak kusurlu oyunu Forspoken'ı akıllara getirdiği hemen dikkat çekiyor. South of Midnight'ta ana karakter Hazel, gerçeklikle fantezinin bulanıklaştığı bir "Southern Gothic dünyasına" çekiliyor. Hazel, çevrede akıcı bir şekilde hareket edebiliyor ve yeni fragmanda kayma becerileri, çift zıplama ve seviye navigasyonunu hızlandıran bir tür sihirli çengel kullanımı gösteriliyor.
Ayrıca bu dünyayı daha fazla anlamamıza yardımcı olacak daha fazla kesit de mevcut ve hala Into The Spider verse filminden aşina olduğumuz, sahneleri oyun içi eylemlerden ayıran sıçrama kare hızı efektine sahipler. Oyunda canavarlarla yakın menzilli sihirli kılıç saldırıları ve diğer orta menzilli silahlarla savaşabileceksiniz. Ayrıca sihirli bataklık üzerinde dev bir yengeci dost edinip sırtında gezinebiliyorsunuz.

Summer Game Fest 2024'ten tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz.