Black Ops 6 Tanıtımı ve Game Pass Stratejisi Microsoft'tan Büyük Hamle

Yeni Oyun Heyecanı Call of Duty Black Ops 6 Game Pass'te!
V ideo oyun dünyasının heyecanla beklediği haber sonunda geldi. Activision, popüler askeri nişancı serisi Call of Duty'nin yeni oyununun Black Ops 6 olacağını duyurdu. Yayıncı, bu duyuruyu yavaş yavaş gerçekleşecek pazarlama stratejisiyle duyurmaya başladı. Şirketin resmi internet sitesinde yapılan güncelleme ile "resmi iletişim hatlarının başladığı" duyuruldu. Bu da demek oluyor ki, oyunun tanıtımı artık gizemli bir bekleme modundan yavaş yavaş açığa çıkma moduna geçiyor.


Yeni Oyun Heyecanı Call of Duty Black Ops 6 Game Pass'te! - 2

Xbox’un X (Twitter) hesabı Nisan ayının sonlarında bir “[REDACTED] Direct” etkinliğinin Xbox Showcase’inin hemen ardından 9 Haziran Pazar günü yapılacağını duyurdu. Zaten öncesinde oyunun bu yıl piyasaya sürüleceği raporları mevcuttu. Geçtiğimiz Perşembe günü Xbox’un X hesabından yayınlanan kısa bir teaser videosu, açılışını yapacak oyunun Black Ops 6 olacağını ortaya çıkardı. Dolayısıyla, Microsoft’un sahipliği altında tanıtılacak ilk Call of Duty oyunu için heyecanlı bir döneme hazır olun.

Call of Duty internet sitesinde, komplo teorisyenlerinin dünya görüşlerinden yararlanan ek teaser videolar bulunmakta. Bir video, yasal güvenlik kamerası görüntülerini gösterirken ardından (oldukça abartılı) bir şekilde Mount Rushmore’un (oyma işleminden önceki adı Six Grandfathers Mountain) ardından ABD Başkanları'nın gözlerini kapatan peçetelerle donatılmış, “The Truth Lies” yazısını taşıyan bir logo ile sonuçlanıyor. Web sitesindeki diğer videolar, aynı sloganı taşıyan posterleri bir şehirde bulunan kayda değer yerlere yerleştiren vandalları gösteriyor.Microsoft'un yeni oyunu, Game Pass aboneliklerini artırmak için kullanmayı planlamakta. Wall Street Journal bu ayın başlarında bu oyunun, piyasaya çıkar çıkmaz Game Pass’e dahil olacak ilk Call of Duty oyunu olacağını rapor etmişti. Bakalım bu stratejinin, servisin doğrudan satışlardan kaynaklanabilecek (muhtemelen çok büyük) zaman zaman zararlarını haklı çıkarabilecek kadar güçlü bir ivme kazandırıp kazandırmayacağını göreceğiz.

Black Ops 6 hakkında 9 Haziran'da 1300 (ET)’de başlayacak olan Xbox Games Showcase'in hemen ardından daha fazla detay duyurulacak. Tüm günün açığa çıkacak detayları için Engadget'ı takip edebilirsiniz.

Bu haber oyun severlerin heyecanını artırırken, Microsoft’un oyun platformu Game Pass için de farklı bir dönem başlayacak gibi görünüyor. En son haberleri kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin.