Yüksek Çözünürlüklü İçeriklerle Virtual Reality Netflix

Yeni Meta Quest Güncellemesi Netflix ve Daha Fazlası
M eta, sanal gerçeklik deneyimi sunan Quest 2 ve Quest 3 kulaklıkları için küçük bir ilkbahar/yaz güncellemesi yayınlıyor. Genel kullanıcılar için küçük yenilikler getiren güncelleme, özellikle Netflix içeriklerini izleme deneyimini iyileştirecek önemli gelişmeler sunuyor.

Güncelleme ile birlikte, Quest kulaklıklarında uzun süredir bulunan ancak genellikle düşük kalitesi nedeniyle eleştirilen Netflix uygulaması için büyük bir yenilik geliyor. Artık güncellendikten sonra Netflix içeriklerini doğrudan yerleşik tarayıcıdan izlemek mümkün olacak. Bu, yüksek çözünürlükte içerik görüntüleme seçeneği ile önemli bir kullanıcı deneyimi sağlayacak.
Tarayıcı tabanlı Netflix sadece daha iyi görüntüleme kalitesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda düz 2D sanal ekran ve simüle edilmiş bir tiyatro görünümü arasında seçim yapma olanağı sunuyor. Sanal gerçeklikteki sahte sinemalar, bu yenilikle birlikte kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Daha önce duyurulan, seyahat moduna ilişkin güncelleme de artık tüm kullanıcılar için erişilebilir olacak. Bu özellik özellikle uçak seyahatleri için tasarlanmış bir sistem modu olarak, kulaklığın algoritmalarını uçak içindeki sarsıntılara göre ayarlıyor. Ayrıca, kulaklık otomatik olarak uçak içi Wi Fi'ye bağlanacak ve cihazda depolanan içerikleri oynatmanın yanı sıra havayolu şirketinin sunacağı filmler ve TV şovlarını izleme imkanı sağlayacak.

Şirket, Lufthansa ile bir iş birliğine girerek seçili iş sınıfı uçuşlarındaki yolculara Quest 3 kulaklıkları sunmayı planlıyor. Elbette, bu durumda yolculuk sırasında yüzünüzde dev bir şey taşımak konusunda rahat olmanız gerekecek, ancak tercih sizin.


Yeni Meta Quest Güncellemesi Netflix ve Daha Fazlası - 3

Güncelleme kapsamında yer alan diğer yenilikler arasında, Beat Saber oyununa beş ücretsiz yeni parça eklenmesi ve fitness uygulaması Supernatural'ın Quest 3 için özel olarak sunulan karma gerçeklik modu bulunuyor. Ayrıca, Meta, Quest 3’e özel olan Batman Arkham Shadow oyununun yeni fragmanının 7 Haziran tarihinde Summer Game Fest etkinliğinde gösterileceğini duyurdu.

Bu güncellemelerle birlikte, Meta'nın sanal gerçeklik deneyimlerinde kullanıcılarına daha geniş ve gelişmiş bir içerik yelpazesi sunmayı hedeflediği görülüyor. Yeniliklerin kullanıcı deneyimine olumlu bir katkı sağlayacağı ve sanal gerçeklik teknolojisinin kullanım alanlarını daha da genişleteceği bekleniyor.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ