Apple'ın Yeni iPad Pro Modelleri M4 Çipi ve Ultra Retina XDR Ekran

Yeni iPad Pro M4 Çip İle Muhteşem Ekran | İnce ve Hafif
A pple'ın Yeni iPad Pro Modeli M4 Çip İle Geliyor!

Apple, en son iPad Pro modelinde, daha ince bir çerçeve içine yerleştirilen M4 çipini kullanarak kullanıcılarına yeni bir deneyim sunuyor. Yeni 11 inç ve 13 inç boyutlarında sunulan iPad Pro modelleri, her ikisinde de "tandem" OLED ekranlarla birlikte daha parlak bir görüntü sunuyor.

Önceki iPad Pro modeli, 2022'nin başlarında piyasaya sürüldüğünde karşılaştırıldığında, Apple, özellikle bu yeni Pro modellerin ne kadar ince ve hafif olduklarını dikkate almanızı istiyor. 11 inçlik model 5.3 mm kalınlığında ve bir pound'dan az ağırlığa sahipken, 13 inçlik model 5.1 mm kalınlığında ve 1.28 pound ağırlığında. Apple, bu modelin şimdiye kadar ürettiği en ince ürün olduğunu belirtiyor.


Yeni iPad Pro M4 Çip İle Muhteşem Ekran | İnce ve Hafif - 2

Ultra Retina XDR olarak adlandırılan tandem OLED tasarımı, tam ekran parlaklığında 1000 nit ve zirve HDR'de 1600 nit sunarak yüksek kaliteli bir görüntü deneyimi sunuyor. Ekranlar, esasen mat bir görüntü sağlayan "nano dokulu cam" ile donatılmıştır.

Gerçekten büyük olan şey, yeni iPad Pro’ların, ikinci nesil 3 nanometrelik bir işlemciyi kullanan M4 çipini içermesidir. Bu, iPad Pro'nun diğer cihazlardan önce yeni bir Apple çipi içerdiği ilk kezdir. Apple, M2 performansında %50 iyileşme sunduğunu belirtiyor ve aynı performansı yarı güçte veya belirli senaryolarda çeyrek güçte sunabildiğini iddia ediyor. Çipin sinirsel motoru 38 trilyon işlem/saniye yeteneğine sahiptir ve Apple, onu (tüketici seviyesinde) satılan en güçlü yapay zeka bilgisayarı olarak tanımlıyor.Yeni iPad Pro modelleri, doküman taramasını geliştiren bir adaptif flaş ile birlikte bir LIDAR tarayıcı ve 12 megapiksel kameraya sahiptir.

11 inçlik iPad Pro'nun başlangıç fiyatı 999 dolar ( Türkiye Fiyatı Vergiler Hariç 33.000 TL ) ve 13 inçlik modelin fiyatı ise 1,299 dolar ( Türkiye Fiyatı Vergiler Hariç 39.000 TL ) olarak belirlenmiş olup, her ikisi de siparişe açılmış olup, gelecek hafta teslim edilecektir.

Bu yazı, gelişmekte olan bir haber ve yeni haberler geldikçe bu gönderi güncellenecektir.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT