Yeni iPad ve iPad Air Modelleri: Mayıs Ayında Tanıtılacak!

Yeni iPad Modelleri İşte Mayıs Ayında Geliyor | Teknoloji
Y eni iPad ve iPad Air Modelleri Mayıs Ayında Geliyor

Teknoloji dünyasının heyecanla beklediği yeni iPad modelleriyle ilgili son bilgiler geldi. Bloomberg'ün Mark Gurman'ın aktardığına göre, Apple'ın M3 çipine sahip yeniden tasarlanmış iPad Pro modelleri ve M2 ile güncellenmiş iPad Air modellerinin, büyük ekranlı bir seçenekle birlikte, artık "erken Mayıs" civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Önceden yeni iPad'lerin Mart veya Nisan aylarında piyasaya sürülebileceğini belirten Gurman, bu tarihin biraz daha ileriye kaydığını açıkladı.

Gurman, yeni iPad ekranları için "karmaşık yeni üretim teknikleri"nin gecikmeye katkıda bulunduğunu ifade ediyor ve Apple'ın ayrıca "cihazlar için yazılımı bitirmekle uğraştığını" belirtiyor. Yeni iPad'lerin görünümüyle ilgili detaylar değişmedi. Yeni iPad Pro modelleri ilk kez OLED ekran panellerini kullanacak ve 2018 iPad Pro'ların mevcut yuvarlatılmış, ince çerçeveli görünümünü tanıtan bu tasarımları ilk kez değiştirecek. Yeni iPad Pro'lar aynı zamanda yeniden tasarlanmış Magic Keyboard ve Apple Pencil aksesuarlarıyla gelecek, ancak bu aksesuarların tamamen yeniden düşünülüp düşünülmediği veya sadece mevcut tasarımların yeni tabletlerle çalışması için düzenlendiği belirsiz.

iPad Air yenilemesi daha basit olacak. Mevcut tasarımı koruyacak, 2018 era iPad Pro yenilemesiyle oldukça benzer olan bu tasarımların yetkili bir kimlik doğrulama için FaceID kamerası yerine güç düğmesine monte edilmiş bir TouchID parmak izi sensörüne sahip olacak. Ancak yeni Air'ler mevcut M1 yerine M2 çipine sahip olacak ve 12.9 inçlik bir varyant, iPad'lerini ana bilgisayarları olarak kullanmak isteyen ancak Pro'nun ekstra özellikleri için ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar için daha uygun fiyatlı büyük ekranlı bir seçenek sunacak.

Bazı dedikodular, iPad Pro'nun mevcut nesil modele göre fiyat artışıyla gelebileceğini öne sürdü, ancak bu dedikoduların kaynakları, bu artışın ne kadar büyük olacağı konusunda anlaşamadı. Gurman, raporlarında Apple'ın fiyatlandırma planlarından bahsetmedi.

Apple'ın satıştaki diğer tabletleri hakkında da bir bilgi yok. Tümü en az bir veya iki yıllık olan altıncı nesil iPad mini ve 329 dolarlık dokuzuncu nesil iPad 2021'in Eylül ayında güncellendi, ürkütücü bir biçimde pozisyonlandırılmış onuncu nesil iPad ise 2022'nin Ekim ayında piyasaya sürüldü.

Yeni donanım her zaman güzel olabilir, ancak Apple'ın M serisi çiplerinin gücünün Apple'ın tabletlerinde biraz israf edildiği hissi devam ediyor. iPad'in nispeten sınırlı çoklu görev modeli, üçüncü taraf yazılımlara getirilen kısıtlamalar ve Apple'ın uygulama mağazasındaki performans odaklı yüksek kaliteli uygulamaların genel eksikliği, şu anki nesil iPad'lerde performansın gerçekten bir sorun olmadığı anlamına geliyor M1'in rahatlıkla halledebileceği bir şey yok. Apple, 10 Haziran'daki Worldwide Developers Conference anahtarı sunumlarında yeni işletim sistemleri sürümlerini duyuracak iPadOS'un Apple'ın yeni çiplerinin gücünü daha fazla kullanmaya yönelik bazı yeni özellikler alabileceği olasılığı var.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ