Doom The Dark Ages 2025'te PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC' de

Yeni Doom The Dark Ages Ortaçağın Dehşeti Ne Zaman Çıkıyor?
O yun dünyasının merakla beklediği Doom The Dark Ages, 2025 yılında PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformlarına, Game Pass üyeleri için ilk gününden itibaren sunulacak. Oyunun ilk fragmanı, kanla kaplı ortamlarda dev canavarlar, yeni ve etkileyici silahlar ve oyun içinde kontrol edilebilecek bir ejderha olduğunu gösteriyor. Doom Slayer, dev biribenzetmek için dev bir mech kıyafeti içerisine adım atıyor, ayakları altında binalar yıkılırken dev bir düşmanla savaşıyor.


Yeni Doom The Dark Ages Ortaçağın Dehşeti Ne Zaman Çıkıyor? - 2Doom The Dark Ages'teki silahlar ve yaratıklar, ortaçağ dokusunu yansıtıyor, birçok keskin bıçak, en azından bir flail ve etrafa yayılmış ağır zırhlar mevcut. Oyunun tanıtım fragmanında dikkat çeken yeni silahlardan biri, üzerinde bir iskelet figürünün bulunduğu otomatik bir pompalı tüfek. Doom oyunlarında alışılageldiği üzere, The Dark Ages'te sergilenen kanlı, iğrenç detay seviyesi olağanüstü, ve oyunun, bu seriyi lezzetlice iğrenç yapan her şeye odaklandığı görülüyor.


Yeni Doom The Dark Ages Ortaçağın Dehşeti Ne Zaman Çıkıyor? - 3

Doom The Dark Ages, 2016'ın Doom ve Doom Eternal oyunlarının bir öncülü olarak, serinin lideri id Software tarafından geliştiriliyor. Oyunun hikayesi, Doom Slayer'ın kökenini aydınlatacak. Sızan bilgilere göre, Doom Year Zero olarak adlandırılan ve Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasına ilişkin sızdırılan belgelerde yer aldığına göre, bu oyunun, bu iddiaların öncesinde bahsedilen bir oyun olabileceği belirtiliyor.