iPhone 15 Pro Max Takılabilir Klavye Clicks Teknoloji Yeni Ürünü

Yeni Clicks Klavye iPhone Kullanımı | Telefon Haberleri
C ep telefonu klavyelerinde hızlı yazı yazma konusunda bir zamanlar çok iyiydim. Mekanik klavye kullandığımda olduğu gibi, dokunmatik klavyeye o kadar alışmıştım ki, ailedeki insanlar mesajlarını yazarken benden yardım isterlerdi. Ancak, ilk iPhone’umu aldığımda bu hızlı yazma yeteneğimde bir düşüş yaşadım.

Artık, dokunmatik klavyeden bakmadan yazı yazamıyorum. Uzun mesajlar, e postalar veya belgeler yazarken neredeyse her zaman en az bir yazım hatası yapıyorum. Bu yüzden, eski okul fiziksel klavyeleri iPhone'lara getirmek için yapılan son girişimi merakla takip ediyorum.

Cumartesi günü, Clicks Technology, iPhone 14 Pro, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için, telefonun üzerine bir kılıf gibi takılan bir klavye olan Clicks'i tanıttı. Ancak, telefonu korumak yerine, fiziksel bir klavye ekliyor. Jeff Gadway, Clicks'in ürün pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı, her bir tuşun 0.22 mm hareket mesafesine sahip olduğunu belirtti. Bu, dokunmatik ekranın düz yapısına kıyasla oldukça fazla görünüyor.

Klavye, iPhone'un Lightning veya USB C portuyla bağlanıyor (iPhone'da hangisi varsa). Dış klavyeleri desteklemek için iOS'un insan arayüzü cihazları (HID) protokolünü kullanan klavye, eşleştirme karmaşası ve gecikmeleri önlemek amacıyla Bluetooth yerine bu bağlantıyı tercih etmiş. Kullanıcıların, Clicks bağlıyken telefonlarını kablosuz şarj cihazları dahil şarj edebilmeleri gerekiyor.

Ancak, geleneksel bir tarz telefon klavyesini geleneksel kablolu kulaklıklarla eşleştirmeyi umanlar şanssız kalabilir. Clicks Technology'ın web sitesine göre, şirket şu anda klavye ve kablolu kulaklıkların aynı anda çalışmasına izin veren bir çözüm üzerinde çalışıyor, ancak şu anda birini seçmek gerekiyor. Clicks ayrıca MagSafe aksesuarlarla uyumlu olarak kabul edilmiyor, ancak üreticilerin bunu ileride değiştirmeyi umduğu belirtiliyor.

Clicks'ün düzenine bir göz atmakta ve standart entegre iPhone klavyesinde bulunmayan bir Tab tuşunda çekicilik görüyorum. Ayrıca klavye, Komut (CMD) tuşu kullanılarak klavye kısayollarını daha kolay bir şekilde kullanmayı sağlamak için tasarlanmış. Clicks'in üreticileri, Perşembe günkü duyuruya göre, arama yapma (CMD + Boşluk), ana ekrana gitme (CMD + H) ve web sayfalarında gezinme gibi kısayolları vurguluyor. Clicks, duyuruya göre, üçüncü taraf uygulamaların "çoğu" için klavye kısayollarını destekliyor.

Eğer klavye iyi çalışır ve iyi hissettirirse, bazı iPhone'lar için daha fazla ekran alanı eklemek için bir yol olarak akıllıca olabilir, çünkü kullanıcılar bazen ekran alanını dokunmatik klavyenin işgal ediyor olacağı yerde kullanabilecekleri fiziksel bir klavuzla iletişime geçmek zorunda kalmayabilirler. Bununla birlikte, Clicks ile donatılmış bir iPhone'un nasıl tutulacağını ve navige edileceğini, özellikle ihtiyaç duyulduğunda fiziksel klavyeden dokunmatiğe geçişin zor olup olmadığını görmek istiyorum.

Ancak Clicks, iPhone pil ömrünü etkiliyor, startup, etkinin minimal olduğunu iddia etmesine rağmen.

"Arka ışık kapalı olduğunda, hatta yoğun kullanımlandaysa, pil kullanımı genellikle ~%2'den az olacaktır. Arka ışık açıldığında, kullanımı daha fazla artabilir, yaklaşık ~%2 daha fazla," Clicks’ın S.S.S. sayfasında, bir miktar tuzla birlikte almalıyız, deniyor. Klavyenin arka ışığı, klavyenin kullanılmadığı durumda 5 saniye sonra otomatik olarak kapanır ve devre dışı bırakılabilir. Klavyenin ayrıca bir kapatma düğmesi bulunuyor.

Daha fazla bilgi istendiğinde Gadway, klavyenin kullanıldığı ancak kullanılmadığı bir durumda yaklaşık 4.4 mAh kullandığını söyledi.

"Arka ışık kapalı olduğunda, pil kullanımı genellikle ~2% oranında azalır, hatta yoğun kullanımlı bir günde bile. Arka ışık açık olduğunda, kullanımı %2 oranına kadar artabilir," dedi Gadway, eklediğinde, "Arka ışığın kapalı olduğunda arka plan Wh tüketimi yaklaşık 0.01628 Wh. Batarya voltajına bağlı olduğunu unutmamak gerekir, bu nedenle ortalama 3.7V'yi aldık." diye ekledi.

Bazıları, iOS dış klavyelerinin şu anda özellik desteklemediği için, Clicks'in bir emoji tuşu bulunmadığını fark edince hayal kırıklığına uğrayabilir. Ancak, klavyenin sahip olduğu tuşlara birden fazla basarak Clicks kullanıcılarının emoji menüsünü açmaları için hala yollar bulunuyor.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT