iPad Pro M4 Pil Değişimi Kolaylaşıyor Diğer Tamiratlar Daha Zor!

Yeni 13 İnç M4 iPad Pro İnce Tasarım Değiştirilebilir Pil!
Y eni 13 inç M4 iPad Pro, ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Ancak, iFixit'in yayınladığı bir parçalara ayırma incelemesi, cihazın tamir edilmesi zorlaştıran bazı yönleri olduğunu ortaya koydu. Ancak, pillerin değiştirilmesi konusunda Apple'ın ciddi yardımcı değişiklikler yaptığı ortaya çıktı.

Teardown Tech Shahram Mokhtari'in blog yazısında, "İlk kez bir iPad Pro'da, ekranı çıkardıktan hemen sonra pilin çıkarılabildiğini" belirtti. Mokhtari, "hemen" kelimesinin, pilin çıkarılması için hala bazı vidaların ve tutucuların çıkarılması gerektiğinden bahsetti. Video, pilin altındaki çekme kollarına ulaşabilmek için biraz çalışma gerektiğini gösterse de, yeni düzenleme, önceki modellere kıyasla süreci saatlerce kısaltıyor.
"Makineye içeriden tüm büyük bileşenleri çıkarmadan pilin çıkarılabilmesi, tamir edilebilirlik açısından büyük bir kazançtır," diyor Mokhtari. Ancak diğer tüm parçaların, özellikle de anakarttan hoparlörlere ve koaksiyel kablolarına kadar, zarar vermeden tamir edilmesinin oldukça zor olacağını vurguluyor. "Yapıştırılmış olan birçok parça bulduk çünkü vidalar için yeterli alan yok," diye ekliyor.Ayrıca yapılan inceleme, yeni Apple Pencil Pro'nun tamir edilebilirlik açısından kabus olduğunu gösterdi. Mokhtari, iç bileşenlerine ulaşmaya çalışırken kalemin kendisini kesmesi sonucunda "pil bittiğinde atılacak bir parça" olarak nitelendirdi.

Bu inceleme, iPad Pro'nun pil değişimi konusunda önemli iyileştirmeler içerdiğini ancak diğer tamiratların oldukça zorlu olabileceğini gösteriyor. Apple'ın cihaz tasarımında tamir edilebilirlik konusuna verdiği önem, teknoloji dünyasında tartışma konusu olmaya devam ediyor.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ