Yelp'in Yapay Zeka Uygulamaları Kullanıcı Deneyimini Nasıl Etkiliyor ?

Yelp Yeni Yapay Zeka Özellikleri Kullanıcı Memnuniyeti Artıyor
Y elp, Yeni Yapay Zeka Özellikleriyle Kullanıcılarını Memnun Etmeye Devam Ediyor

Mevcut teknoloji trendleriyle birlikte Yelp gibi birçok şirket, yeni yapay zeka özellikleri sunmaya devam ediyor. Son olarak geliştirdikleri Yelp Yardımcısı ile kullanıcılarını karşılamaya hazırlanan şirket, bu özelliğin sizin ihtiyaçlarınıza uygun olan ustaları veya hizmet sağlayıcılarını bulmanıza yardımcı olacağını iddia ediyor. Bu özellik, özellikle uzmanlık gerektiren çok özel bir işiniz olduğunda kendi başınıza arama yapmadan sizi doğru yöne yönlendirmeyi amaçlıyor.

Yelp'in iddiasına göre, "Yelp Yardımcısı", ihtiyacınız olan uzmanlar hakkında tahmin yapmanızı kolaylaştıracak. Sadece Yardımcıya proje hakkında bilgi vermeniz ve kendi cevaplarınızı yazmanız veya bir tıklamayla seçeneklerden seçmeniz gerekiyor. Örneğin, Yelp Yardımcısı, müşterinin ilk talebi olan küvetinin değiştirilmesi ile ilgili kişiselleştirilmiş bir konuşma oluşturdu. Müşteriye farklı küvet türleri önerdi ve ardından müşterinin seçebileceği tedarikçi listesi oluşturdu.


Yelp Yeni Yapay Zeka Özellikleri Kullanıcı Memnuniyeti Artıyor - 2

Şirket, yeni Yardımcısının, kullanıcı ihtiyaçlarını etkili bir şekilde tahmin edebileceğini ve hizmet sağlayıcıları belirleyebileceğini öne sürüyor. Bunun sebebi, Yelp'in geniş veri seti üzerinde eğitilmiş büyük bir dil modeli kullanması bu veri seti, hizmet sağlayıcılarının iş bilgilerini ve web sitesinin ‘Teklif İste’ özelliğini, üzerine OpenAI'nın veri seti de eklenerek oluşturulmuş. Şu an için sadece iOS kullanıcıları için Projeler sekmesi altında kullanılabilen yeni Yardımcı, Android için bu yazın sonlarına doğru kullanıma sunulacak.

Yelp Yardımcısı'nın yanı sıra şirket, üçüncü parti ortaklara kendi hizmetleri için konuşma tabanlı yapay zeka deneyimleri oluşturabilme imkanı sunan Yelp Fusion AI API'yi de piyasaya sürdü. Ayrıca, Yelp, Restoranların hizmet sağlamak için çalışanların vardiyalarını daha iyi yönetmelerine, masa durumlarını gerçek zamanlı olarak izlemelerine ve rezervasyonlar için otomatik kredi kartı tutmalarını gerçekleştirmelerine yardımcı olan Yelp Misafir Yöneticisi için yeni bir dizi özellik de piyasaya sürdü.Yelp'in bu yeni yapay zeka özellikleri, kullanıcı deneyimini geliştirmeye ve hizmet sektöründe yenilikçi çözümler sunmaya devam ettiğini gösteriyor. Tüketiciler, bu tür gelişmelerin, ihtiyaçlarına yönelik daha hızlı ve doğru hizmetler alabilmelerini sağladığını belirtiyor. Bu gelişmeler, şirketin rekabetçi konumunu güçlendirmesine yardımcı olurken, kullanıcıların da hizmetlerden maksimum fayda sağlamasına olanak tanıyor. Bu yenilikler, teknoloji dünyasında uzun süre konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ