OpenAI'nin Reddit Entegrasyonu Yapay Zeka İle Güçlenen Deneyim

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem
O penAI ve Reddit, Perşembe günü ortak bir açıklama yaparak ChatGPT içerisinde Reddit tartışmalarını ortaya çıkarmak ve Reddit'in kullanıcılarına yapay zeka destekli özellikler sunmak amacıyla bir ortaklık kurduklarını duyurdu. İki şirketin ortak açıklamasında, bu ortaklığın OpenAI'nin araçlarının Reddit içeriğini daha iyi anlamasına ve sergilemesine olanak tanıyacağı, özellikle de son konular hakkında olduğu belirtildi. Anlaşmanın bir parçası olarak, OpenAI ayrıca Reddit'te reklam ortağı olacak ve platformda reklam yayınlayacak.

Bu anlaşma, Reddit'in şubat ayında Google ile imzaladığı anlaşmaya benzer ve iddiaya göre 60 milyon dolar değerinde. Bir Reddit sözcüsü, Engadget'e anlaşmanın detaylarını açıklamayı reddetti ve OpenAI'den gelen bir yorum talebine yanıt vermedi.


OpenAI, AI modellerini eğitmeye devam etmek için yayıncılarla iş birliği yapma konusunda artan bir şekilde ortaklıklar kuruyor. Son birkaç hafta içinde, şirket Financial Times ve Dotdash Meredith ile anlaşmalar imzaladı. Geçen yıl, Politico ve Business Insider'dan, Birleşik Devletler'de ve Bild ve Die Welt'ten Alman yayıncı Axel Springer ile bir ortaklık kurdu.

Yeni düzenleme kapsamında, OpenAI'nin Reddit'in Veri API'sine erişimi olacak ve şirket, bu sayede Reddit'ten "gerçek zamanlı, yapılandırılmış ve benzersiz içerik" elde edeceğini belirtti. Ortaklığın bir sonucu olara

Kullanıcılar, Reddit'ten elde edilen bu verilerle AI destekli özelliklerin platforma entegre edilmesini bekleyebilirler. Bir Reddit sözcüsü yorum yapmayı reddetti.Geçen yıl, Reddit'ten gelen verilere erişmek, gerçek zamanlı, insan tarafından üretilen ve genellikle yüksek kaliteli bilgi kaynağı olan bu verilere erişmek Reddit'in API'sini kullanmak için geliştiricilere ücret talep etmeye başladığını duyurmasıyla tartışmalı bir hal almıştı. Bu durumun sonucunda, düzinelerce üçüncü taraf Reddit istemcisi kapanmak zorunda kaldı ve binlerce subreddit protesto için kapatıldı. O zamanlar Reddit, büyük AI şirketlerinin izinsiz veri topladığını iddia ederek kararlı bir duruş sergiledi. O zamandan beri Reddit, Google ve OpenAI gibi şirketlerle bu tür anlaşmalar yaparak verilerini paraya dönüştürüyor.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ