Xbox'un Diğer Konsollara Yayınladığı Oyunlar ve Detayları

Xbox Oyunları Nintendo Switch ve PlayStation Platformlarında
B ugünün Nintendo Direct etkinliğinde üçüncü taraf oyunlara odaklanıldı ve Microsoft'un "diğer konsollar" için yayınlayacağını vaat ettiği dört Xbox oyununun kimlikleri artık belli oldu. Bu oyunlardan biri olan Pentiment, yarın (22 Şubat) Nintendo Switch, PS4 ve PS5 için fiziksel kopyalarıyla birlikte yayınlanacak. Diğer oyun, çok oyunculu bir yapıma sahip olan Grounded ise 16 Nisan'da bu üç konsola gelecek.

Pentiment, 2022'nin sonlarına doğru Xbox, PC ve Xbox Cloud Gaming platformlarında piyasaya sürüldü ve eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler aldı. Bu RPG, Obsidian'ın küçük bir ekip tarafından anlatmak istediği tarihi bir hikayeye uygun göz alıcı bir sanat tarzına sahip. Ancak oyun direktörü Josh Sawyer, Pentiment'in Game Pass olmadan mümkün olamayacağını kabul ediyor.
Sawyer, Eurogamer tarafından belirtilen Waypoint Radio'da, "Yayıncıların ve geliştiricilerin eski zihniyeti genellikle daha yüksek yatırımlarla daha yüksek [yatırım getirisi] odaklı ve bu, bu ortamda, bu ekosistemde asıl nokta değil," dedi. "[Game Pass], Pentiment'in hayal edilebileceği tek yol."

Bu nedenle oldukça ilginçtir ki Xbox, Pentiment'i diğer konsollara getirmeyi seçti (Game Pass abone sayısının son birkaç yılda fazla artmadığını belirtmek gerekir). Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, bu ayın başlarında söz konusu oyunların hepsinin en az bir yıldır Xbox ve PC'de olduğunu ve bu platformlarda "tam potansiyellerine" ulaştığını söyledi.

Bu dört oyunun ikisi topluluk odaklı (yani çok oyunculu oyunlar) ve Grounded, açıkça bunlardan biri. Honey, I Shrunk The Kids filminden esinlenilen bu hayatta kalma oyunu birkaç yıldır mevcuttur. Temmuz 2020'de erken erişimde piyasaya sürüldü ve tam sürümü Eylül 2022'de yayınlandı.

Büyük uçurumu geçen diğer iki oyun ise "aslında platform özgünleri olarak inşa edilmeyi hiçbir zaman amaçlamayan, etrafında dönen tüm coşku ve diğerleri tarafından yapıldığını ancak ekiplerimizin gerçekten yapmak istediği oyunlar" olarak kabul edilebilir," dedi Spencer. Pentiment, bu kategoriye daha çok dahil olup Switch ve/veya PlayStation'a çıkacak oyunlardan biri olarak dedikodular arasında yerini almıştı.

Microsoft daha sonra Çarşamba günü Hi Fi Rush ve Sea of Thieves'in PlayStation 5 için de geleceğini doğruladı.


Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ