Microsoft Xbox Cloud Gaming Yeni Güncellemesi Fare ve Klavye Desteği

Xbox Cloud Gaming Şimdi Fare ve Klavye Desteği Sunuyor!
M icrosoft sonunda yıllardır bu özelliği vaat ettikten sonra, Xbox Cloud Gaming için fare ve klavye desteği içeren yeni bir güncelleme yayınladı. Şu anda beta sürümünde olan bu özellik, Edge ve Chrome web tarayıcılarıyla kullanılabiliyor. Fare ve klavye desteği sunan oyunları seçmek ve oyuna başlamak oldukça basit görünüyor.

Fare / Klavye kombinasyonundan hızla standart bir kontrolcüye geçiş yapmak da mümkün. Bu geçişi yapmak için kontrolcünün Xbox düğmesine basarak ya da klavyeden bir tuşa basarak bu dönüşümü gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, şirket ayın ilerleyen dönemlerinde, fare ve klavye girişlerini destekleyen oyunları kullanıcılarına bildirecek rozetler de dağıtacak.


Şu anda fare ve klavye desteğine sahip 26 oyuna destek veriliyor. Bu oyunlar arasında ARK Survival Evolved, Halo Infinite ve elbette Fortnite gibi popüler oyunlar bulunuyor. Ayrıca, High on Life ve Pentiment gibi daha küçük oyunlar da fare ve klavye ile kontrol edilebiliyor. Tam listeyi görmek için yukarıdaki linki kontrol edebilirsiniz.

Microsoft, bu özelliğin neden bu kadar uzun süre geciktiğini açıklamadı. Başlangıçta özellik, 2022'nin haziran ayında piyasaya sürüleceği varsayılıyordu, ancak iki ay öncesine kadar hiçbir ilerleme güncellemesi almadık. Her ne sebeple olursa olsun, fare ve klavye kurulumları, birinci şahıs nişancı oyunları için neredeyse bir gereklilik haline gelmiş durumda ve iyi ki hiç olmaktan daha iyi bir zamanda sunuldu.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT