Meta Quest Sahiplerine Müjde Oyun Keyfini İkiye Katlayın

Xbox Cloud Gaming Artık Meta Sahiplerine de Ulaşıyor
M eta'nın uzun süredir vaat ettiği bir özellik sonunda hayata geçirildi ve artık Meta Quest 2, 3 ve Pro sahipleri yüzlerce oyunu Xbox Cloud Gaming üzerinden yayınlayabiliyor. Bunun için bir Xbox Game Pass Ultimate üyeliği, uyumlu bir kontrolcü, sağlam bir internet bağlantısı ve en güncel Quest yazılım güncellemesine ihtiyacınız olacak. Ardından, Xbox Cloud Gaming (Beta) uygulamasını indirerek Starfield, Cocoon ve Halo Infinite gibi oyunlara büyük bir sanal ekranda giriş yapabileceksiniz.

Meta, dört farklı sanal ekran boyutundan birini seçebileceğinizi belirtiyor. Oyunları Xbox temalı bir sanal alanda oynayabilir veya Quest 3 ve Pro'nun renkli geçiş özellikleri sayesinde ekranda sanki havada asılı duruyormuş gibi gösterebilirsiniz. Desteklenen kontrolcüler konusunda, Meta, Xbox kontrolcüleri, PlayStation 4 aksesuarları ve Nintendo Switch Pro'nun hepsinin çalıştığını söylüyor. PlayStation 5'in DualSense kontrolcüsü desteği ise daha sonra sunulacak.

Bu, son birkaç hafta içinde Quest'e gelen ikinci büyük çok platformlu iş birliği. Artık Steam Link desteği sayesinde PC VR oyunlarını da kablosuz olarak başlık üzerinden oynayabilmek mümkün. Bazı kişiler zaten Xbox Cloud Gaming'e Quest başlıkları üzerinden yan yollarla erişebiliyorlardı, ancak uygulamanın gelmesi herkesin, örneğin seyahat ederken veya başka birinin TV'yi kullanırken bir şeyler oynamasını daha da kolaylaştıracak.
Süper bir teknoloji kesinlikle!


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ