X Passkey Giriş Desteği Dünya Genelinde Yaygınlaşıyor | Güncel Bilgi

X, Dünya Genelinde Passkey Giriş Desteğini Genişletiyor
S osyal medya devi X, passkey giriş desteğini iPhone üzerinden erişilen uygulama kullanıcılarına dünya genelinde sunmaya başladığını duyurdu. Twitter olarak bilinen şirket, öncelikle Ocak ayında ABD'deki iOS kullanıcıları için passkey desteğini başlatmıştı. Şimdi ise X Safety hesabı, global olarak passkey özelliğini devreye aldığını duyurarak daha fazla kullanıcının bu giriş alternatifini seçebileceğini belirtti.

Passkey'ler, şifrelerden daha güvenli olarak kabul edilir çünkü phishing ya da sosyal mühendislik şemalarına karşı savunma sağlarlar ve giriş hırsızlığına karşı dirençlidirler. Kullanıcılar, passkey girişini etkinleştirdiklerinde dijital kimlik doğrulama kimlik belgeleri olarak hizmet edecek bir anahtar çifti oluştururlar. Giriş seçeneğini sunan servis, kullanıcının cihazındaki yerel olarak saklanan diğer anahtara eşleştirmesi gereken bu anahtar çiftinden sadece birine erişim sağlar ve kullanıcının kimliğini doğrulamak için sadece biyometrik kimlik bilgileri veya cihaz şifresiyle erişim sağlaması gerekmektedir.

X üzerinde passkey'leri etkinleştirmek isteyen kullanıcılar, iOS uygulamasını açıp "Hesabınız" altında "Ayarlar ve gizlilik" seçeneğine gitmelidir. "Güvenlik ve hesap erişimi" altında "Ek şifre koruması" başlığı altında Passkey seçeneğini bulabilirler. Maalesef X, bu seçeneğin Android kullanıcıları için ne zaman ve ne şekilde sunulacağı hakkında henüz bir açıklama yapmış değil.

Güncelleme Passkey'ler artık iOS kullanıcıları için dünya genelinde herkesin kullanımına açık! Deneyin.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ