WhatsApp Güvenliğine Yeni Katman iOS Kullanıcılarına Özel Passkey

WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Güvenlik Özelliği Aktif!
D ünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, Meta şirketi tarafından getirilen yeni bir güvenlik özelliği ile kullanıcılarını daha da koruma altına alıyor. Şimdi, WhatsApp kullanıcıları iOS platformunda da WhatsApp Passkey girişlerini kullanabilecekler. Meta şirketi, bu özelliğin kullanıcılara fazladan bir güvenlik katmanı sunacağını belirtiyor.

WhatsApp Passkey, birçok yönden daha güvenli bir giriş yöntemi olarak düşünülüyor. Özellikle dolandırıcıların kullanıcıları SMS şifrelerini paylaşmaya ikna etme riskini azaltıyor. Bunun yerine, yüz tanıma, biyometrik veriler veya Apple'ın passkey yöneticisinde saklanmış bir PIN ile passkey doğrulaması yaparak giriş yapabilirsiniz. Passkey'ler, cihazınızda bir kimlik doğrulama belgesi güvenli bir şekilde saklanarak istediğiniz hizmete giriş yapmak için kaydedilen bir belge ile eşleşir.


WhatsApp Passkey özelliğini iOS cihazlarında etkinleştirmek için, uygulamanın Ayarlar bölümünden Hesabım seçeneğine giderek Passkey'i seçmeniz yeterli olacak. WhatsApp'ın Ürün Müdürü Alice Newton Rex konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Passkey doğrulaması, WhatsApp'a tekrar giriş yapmayı daha kolay ve güvenli hale getirecek. WhatsApp'ta bu özelliği başlatmaktan ve kullanıcılara ek bir güvenlik katmanı sunmaktan heyecan duyuyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bu getirilen güvenlik özelliği, WhatsApp kullanıcılarına daha fazla güvenlik ve gizlilik sağlarken, aynı zamanda dolandırıcılık gibi riskleri de azaltmayı hedefliyor. WhatsApp'ın bu adımı, kullanıcıların verilerinin daha da güvende olmasını sağlamak adına önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Güvenlik endişelerinin arttığı günümüzde, WhatsApp'ın bu tür güncellemeleri kullanıcıların veri güvenliğine verdiği önemi gösteriyor. WhatsApp kullanıcıları, bu özellik sayesinde daha güvende hissedebilirken, Meta şirketinin güvenlik konusundaki çabaları da takdirle karşılanıyor.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT