Waymo Robotaksileri Şehir İçi Ulaşımda Yaygınlaşıyor

Waymo Robotaksileri Şehir İçi Ulaşımda Yaygınlaşıyor
T eknoloji devi Alphabet'e ait olan Waymo, Phoenix, San Francisco ve Los Angeles'ta hizmet veren robotaksileriyle son zamanlarda daha sık karşımıza çıkıyor. Şirketin Twitter hesabından yaptığı duyuruya göre, haftalık 50.000'den fazla ücretli seyahat gerçekleştiren Waymo One, bu üç büyük şehirde 24 saat boyunca hizmet veriyor. Şehrin her köşesinden insanların bu hizmetten faydalandığını gözlemleyen Waymo, kendilerinin "güvenli ve planlı yaklaşımı"nın bu başarıda etkili olduğunu belirtiyor.

Şirketin açıklamasında, insanların günlük hayatlarında bu hizmeti güvenle kullanarak özgürlüklerine kavuştuklarını, günlük yaşamlarını kolaylaştırdıklarını ve seyahatlerini rahatlıkla gerçekleştirdiklerini aktarıyor. Tamamen otonom sürüş hizmetinin artık gerçek bir tercih haline geldiğini vurgulayan Waymo, insanların şehirlerinde günlük hayatlarını idare etmelerinde bu teknolojinin önemli bir rol oynadığına dikkat çekiyor.


Ancak, bu başarılarının yanı sıra Waymo'nun bazı kontroverisellerle de karşı karşıya kaldığını unutmamak gerek. Nisan ayında altı adet Waymo robotaksisinin San Francisco'da trafik sıkışıklığına sebep olduğu olay gibi. Ayrıca, daha önce yaşanan iki Waymo aracının aynı kamyonete arkadan çarpması ve bu durumun şirketin yazılım hatasından kaynaklanmasının ardından yaşanan yazılım geri çağrılması da önemli bir anekdot.

Şimdiye kadar 4 şehirde toplamda 1 milyondan fazla yolcu taşıyan Waymo'nun bu hizmetiyle, otonom sürüş teknolojisinin geleceğine dair somut adımlar atıldığı açıkça görülüyor.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ