Watch Dogs Filmi Çekimlerine Başlandı Ubisoft'tan Beklenen Proje!

Watch Dogs Film Versiyonu Oyun Tutkunlarını Bekleyen Sürpriz
2 012 yılındaki E3 etkinliğinde dikkatleri üzerine çeken açık dünya hacker macera oyunu Watch Dogs’un film uyarlaması, oyunun bile piyasaya çıkış tarihini almadan önce dolaşmaya başlamıştı. Ve şimdi, 10 yılı aşkın süre sonunda, film versiyonu nihayet gerçekleşiyor. Ubisoft, bugün Watch Dogs filminin çekimlerine başlandığını duyurdu. Yayınlanan bir resimde bir film çekim klapası ve altında "Lights_Camera_Action.exe" yazısı yer aldı.


Watch Dogs filmi ilk defa 2016 yılında Sony'nin GamesCon basın toplantısında duyurulmuştu. Sony, Ubisoft Partners'ın Aiden Pearce'in veri hacking macerasının bir metropoldeki gözetleyici bir sunucu tarafından izlendiği bir film uyarlaması için New Regency ile işbirliği yapacağını duyurmuştu.

O zamandan beri, film uyarlamasının durumuyla ilgili oldukça az ve gizemli bilgi ortaya çıkmıştı, ta ki geçen ay Ubisoft, Watch Dogs filminin bu yazın başlarında çekimlerine başlayacağını duyurduğu bir basın açıklaması yayınladığında. Basın açıklamasında aynı zamanda, The Hunger Games The Ballad of Songbirds and Snakes filminden Tom Blyth ve Talk to Me korku filmi ile tanınan Sophie Wilde'ın Watch Dogs filminde rol alacakları duyuruldu. Film, Christie LeBlanc'ın senaryosuna dayalı olarak Oxygen adlı 2021 Netflix bilim kurgu filmi senaristi Mathieu Turi tarafından yönetilecek ve Victoria Bata tarafından yeniden yazıldı.Birkaç yıl önce, Watch Dogs ve bir diğer büyük Ubisoft franchise'ı olan Far Cry'ın, Rabbids Invasion çizgi filmlerinin ardından bir animasyon TV dizisine dönüştürülmesinden de bahsedilmişti. Ancak, o zamandan beri bu projelerle ilgili sadece sessizlik hakimdi. Belki de Watch Dogs filmi başarılı olursa, animasyon dizisi de ardından gelecektir.

Bu heyecan verici gelişmelerin yanı sıra Watch Dogs ve Ubisoft'un diğer projeleri hakkında daha fazla bilgi edinirken, takipte kalarak bu dönüşümün nasıl devam edeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.