Steam Deck'te de Kullanılabilir Yeni Oyun Kaydetme Özelliği

Valve'den Heyecan Verici Yenilik Steam Oyun Kaydedici!
O yun severler için oldukça heyecan verici bir haberimiz var. Valve, Steam istemcisi için entegre bir oyun kaydediciyi Beta aşamasında yayınladı. Bu özellik aynı zamanda Steam Deck platformunda da mevcut. Artık oyun deneyimlerinizi kaydetmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanıza gerek kalmayacak. Yeni oyun kaydedici, oyun oynarken arkada kayıt yapma veya sadece anlık kayıt yapmak istediğinizde/kapatmak istediğinizde bir kısayol tuşunu kullanma seçenekleri sunuyor.


Arka planda kayıt yapmayı tercih ederseniz, kayıtların maksimum depolama alanını belirleyebilirsiniz. Bu sayede, sınırı aştığınızda Steam eskileri üstüne yazacak. Ayrıca, Kayıt özelliği, önceden işaretleyerek istediğiniz klipleri daha sonra izlemeyi kolaylaştırmak için geri oynatma kapasitesine sahiptir.

Bu özelliğin en dikkat çeken yanlarından biri, Steam Overlay üzerinden önceki görüntüleri izleme olanağı sunmasıdır. Valve, bu yeni özelliğin hemen hemen tüm oyunlarda çalışacağını iddia ediyor, hatta Steam dışı oyunlar da dahil olmak üzere. Bu, Steam Overlay'ı desteklediği sürece mümkün olacaktır.
Henüz Beta aşamasında olan bu özelliği denemek isterseniz, Beta Programına katılmanız gerekecek. Ayarlar bölümünden Beta Katılımı bölümüne giderek beta programına katılabilir ve ardından Ayarlar menüsünde görünen Oyun Kaydı seçeneğini aktive edebilirsiniz.

Son olarak, yeni Steam Oyun Kayıt özelliği Steam Deck’te de mevcut! Özelliği denemek için Beta kanalına geçiş yapmalı ve Ayarlar bölümünden Oyun Kaydı'ını aktive etmelisiniz. Kayıtlar otomatik olarak ortam bölümünde gözükecektir.

Bu heyecan verici gelişmeyi kaçırmamak adına takipte kalın!