Steam Deck'te Hangi Oyunlar Tercih Ediliyor? İşte En Popüler 100 Oyun!

Valve Steam Deck Oyun Tercihleri Grafikleri Güncellendi
V alve, Steam Deck kullanıcılarının oyun tercihlerine ışık tutmak amacıyla yeni bir grafik yayınladı. Bu grafik, Steam Deck platformunda en çok oynanan 100 oyunun listesini içeriyor. Haftalık, aylık ve yıllık olarak sıralanabilen bu veriler günlük olarak güncellenecek.

Platform üzerinde oyun keşfi için büyük önem taşıyan bu grafiklerde listeye girmek, sadece oyunu oynayan kullanıcıların sayısından ibaret değil. Valve'den Lawrence Yang, bu süreç hakkında şunları söyledi "En çok oynanan oyunları belirlemede kullandığımız metrik, benzersiz kullanıcılar ve ilgiyi birleştiren bir kombinasyon. Mesela Hades 2, yalnızca bir aydır piyasada olmasına rağmen, oyunu yılın en çok oynanan oyunları arasında bulunan pek çok Steam Deck kullanıcısının ilgisi sayesinde sıralamada yükseldi."
 


Grafik yayınlandığında Elden Ring, son Shadow of the Erdtree güncellemesi ve ardından gelen yama ile haliyle listenin başında yer alıyor. Bağımsız oyun severlerin gözdesi Stardew Valley ikinci sırada yer alırken, popüler kart yapımı oyunu Balatro üçüncü sırada bulunuyor. Hem Hades 2 hem de Hades ise ilk on içerisinde yer almayı başardı. Ayrıca beşinci sırada Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX, altıncı sırada ise Fallout 4 gibi sürpriz girişler de mevcut. Eğer Steam Deck listesindeki oyunlardan birini kütüphanenize eklemek istiyorsanız, Steam Yaz İndirimi sırasında bunu uygun fiyatlarla yapabilirsiniz.

Bu verilerle, Steam Deck kullanıcılarının tercihleri ve platformda oyunlar arasındaki popülerlik eğilimleri daha net bir şekilde ortaya konmuş oluyor. Grafikler, oyun geliştiricileri ve oyuncular için değerli bir kaynak olma potansiyeline sahip.

Aşağınada bulunan linkten tüm listeyi görebilirsiniz!Kaynak: https://store.steampowered.com/charts/steamdecktopplayed