UFO 50 80'lerin Retro Oyunlarını Bir Arada Bulabileceğiniz Dev Paket!

UFO 50 Mossmouth 50 Oyuna 80'lerin Dokunuşu! | Oyun Haberleri
S pelunky stüdyosu Mossmouth’un en yeni projelerinden biri olan UFO 50, 50'nin üzerinde retro tarzda oyunun bir arada bulunduğu dev bir oyun paketi. Bu heyecan verici projenin 6 yıllık bir gecikmenin ardından, 18 Eylül'de Steam'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu gecikme sadece bir gözlem, eleştiri değil UFO 50, sadece altı kişilik bir ekip tarafından geliştirilen, oldukça iddialı bir proje.
UFO 50 evreninde, UFO Soft adında hayali bir oyun geliştiricisi, 1982 ile 1990 yılları arasında aktif olan bir firma olarak kabul ediliyor. UFO 50'de bulunan oyunlar, UFO Soft’un hayali geçmişinden sürekli karakterler ve devam oyunları içeriyor ve renk ve ses açısından sınırlı kalıyor. Bu, sanki geçmişteki donanımlar için gerçekten geliştirilmiş gibi hissettiriliyor. Mossmouth, burada alternatif bir video oyunu tarihi yaratıyor ve çok eğlenceli görünüyor.

UFO 50'nin hikayesi, oyunların hepsinin "80'lerde, o zamanlar önde olmasa da pek bilinmeyen bir şirket tarafından geliştirildiği" şeklinde. Oyunun sıkça sorulan sorular kısmında şu ifadeler yer almakta "32 renkli bir palet ve diğer sınırlamalarla bağlantılılar ve bu sınırlamaları daha otantik hissettirmek için karar verdik. (Ancak, sprite titremesini veya yavaşlamayı zorlamıyoruz, çünkü bu oyunları daha keyifli hale getirmeyeceğini düşünmedik.)"UFO 50'deki her oyun baştan açık ve başlangıçta geniş bir tür yelpazesi sunuyor platform oyunları, RPG'ler, roguelike'lar ve shoot'em up'lar gibi. Hiçbiri mini ya da mikro oyun değil ve 8 bit estetikle yapılmış olmalarına rağmen, görsel ve mekanik tarzları yıllarla birlikte değişiyor. Her oyun tek başına oynanabilir ve bunların yarısı çok oyunculu öğeler içeriyor.

Bu yazıda belirtmemiz gerekirse, Mossmouth'un UFO 50 için sadece 50 oyun koleksiyonu demesi biraz eksik kalıyor gibi duruyor. Evet, 1980'lerin klasik oyunlarından esinlenen 50 farklı deneyim içeriyor, ancak koleksiyonda gizli bir dev oyun var UFO 50'nin kendisi! Mossmouth’un fiyatlandırma stratejilerinde bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ