Uber Güvenlik Araçlarıyla Yolculukları Daha Güvenli Hale Getiriyor

Uber Yolculuk Güvenliği İçin Getirdiği Yeniliklerle Tanışın
U ber, Yolculuk Güvenliği İçin Yeni Özellikler Sunuyor

Düzenli olarak taksi hizmetlerinden faydalanan birçok kadın, özellikle gece saatlerinde seyahatleriyle ilgili bilgileri sevdiklerine gönderir ve diğer önlemler alır. İşte tam da bu noktada, Uber yeni güvenlik araçlarını tek bir noktada toplamak suretiyle kullanıcıların erişimini kolaylaştırıyor ve bunları özelleştirmelerine imkan tanıyor. Yeni güvenlik tercihleri bölümünde, yolcular her bir seyahatten sonra otomatik olarak devreye girmesi için güvenlik araçlarını ayarlayabilir bu tercihler gece saat 21.00'den sonra her seyahat için, hafta sonları için veya sadece bir bara veya restorana 50 metre mesafede başlayan seyahatler için seçilebilir. Ayrıca, kullanıcılar istedikleri takdirde Uber'ın güvenlik özelliklerini her seyahatleri için otomatik olarak etkinleştirebilir.

Yeni portala eklenen araçlardan biri, şirketin bir süre önce tanıttığı ses kaydıdır. Uber, bu kayıtların şifrelendiğini ve şirket dahil hiç kimsenin erişim sağlayamayacağını garanti ediyor. Bununla birlikte, bir seyahat sırasında bir olay meydana gelirse, yolcular olayı raporlayabilir ve kanıt olarak kaydı Uber ile paylaşabilir. Kullanıcılar ayrıca doğrulama PIN'ini etkinleştirebilir, böylece doğru araca bindiklerinden emin olabilirler. Ayrıca, RideCheck adı verilen özellik, bir sürüşün rotasının değişip değişmediğini veya beklenmedik bir şekilde durup durmadığını tespit etmeye yardımcı olur. Son olarak, Yolculuğumu Paylaş özelliği sayesinde, yolcular güvenilir kişilerle canlı konumlarını ve seyahat detaylarını otomatik olarak paylaşabilirler.

Şu anda, yeni güvenlik tercihleri sayfası yalnızca ABD, Kanada ve Latin Amerika ülkelerinde etkin durumda, ancak şirket bu özelliğin daha fazla bölgeye genişlemeyi planlıyor. Kullanıcılar, bu yeni portala erişmek için Ayarlar bölümüne gidebilir veya bir seyahat sırasında Güvenlik Araçları mavi kalkanına dokunup "Güvenlik tercihlerini ayarla"yı seçebilirler.

Bu yeni güvenlik özellikleri, kullanıcıların seyahatlerini daha güvenli hale getirmek için önemli bir adım niteliği taşıyor. Uber, bu gelişmelerle kullanıcılarına daha fazla kontrol ve güvenlik sağlama çabalarını sürdürüyor.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ