Sosyal Medya Devi Twitter X.com'a Taşındı Elon Musk'ın Değişim Rüzgarı

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com
T abii, işte yazınız için önerdiğiniz bir blog yazısı

Elon Musk, Twitter'ı X.com'a Taşıdı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak bilinen Twitter, köklü değişikliklere gidiyor. Neredeyse bir yıl önce resmi olarak yeniden markalaşan Twitter, ancak çoğu sayfası hala Twitter ismini URL’lerinde kullanıyordu. Ancak Elon Musk, sosyal ağın tüm temel sistemlerini X.com’a taşıdığını duyurarak, Twitter’ın yeni kimliğiyle tamamen bütünleştiğini ve adını, ünlü mavi kuş logosunu tamamen silme sürecini tamamladığını açıkladı.


Alınan bilgilere göre, internet sitesi giriş ve oturum açma sayfalarını da düzenledi ve alt kısımda şu notu ekledi "X.com'a hoş geldiniz! Size URL'imizi değiştirdiğimizi bildiriyoruz, ancak gizlilik ve veri koruma ayarlarınız aynı kalır." Ardından, URL’inin artık x.com kullandığı Gizlilik sayfasına bağlantı verildi.

Şirketin tüm temel sistemleri artık X.com adresinde bulunuyor. Son bir yıl içinde, şirket Elon Musk öncesi kimliğini adım adım değiştirdi. Resmi hesabını @Twitter’dan @X’e, Twitter logosunu merkez binasının üzerinde değiştirdi. Web sitesi ikonunu değiştirdi, ancak bu başlangıçta bazı tarayıcıların güvenlik önlemlerini tetiklemişti. Uygulamaları, önceki mavi kuş tasarımından yeni X logosuna geçti. Tweetdeck, XPro adını aldı ve Twitter Blue da X Premium oldu.
Şirket, x.com’a sayfalarını yavaşça taşıdı, ancak bu yavaşlık, tutarsız URL’yi kötü niyetli kişilerin mağdurları avlamak için kullanmalarına neden oldu. Neyse ki, şirket artık yeni URL'ine taşındı ve sosyal medya manzarasını şekillendiren web sitesinin son kalan unsurlarından birine veda etme vakti geldi.

Twitter'ın X.com'a taşınması, sosyal medya dünyasında büyük bir dönüşümü temsil ediyor. Elon Musk'ın liderliğindeki bu değişim, internet kullanıcılarını etkileyecek pek çok yeniliği beraberinde getirecek gibi görünüyor. Takipte kalın!


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ