Twitch, Cinsel İçerik Politikasında Yaptığı Değişiklik Haber Detayı

Twitch, Cinsel İçerik Politikasında Yaptığı Değişiklik
T witch Hızlıca Politikasını Değiştirdi Artık Cinsel İçerik Serbest Değil !

Twitch son zamanlarda yaptığı politika güncellemesinde cinsel içerik barındıran içeriklerin etiketlendiği sürece izin verileceğini duyurmuştu. Ancak yapılan güncelleme daha sonra geri çekildi ve şirket, gerçek veya hayalî çıplaklık içeren içeriklere izin vermeyeceğini açıkladı. Sanat içerikli çıplaklığa izin verilmesiyle ilgili kararın ardından bazı yayıncılar politikaları ihlal eden içerikler oluşturduğunu belirterek, toplulukta endişe yaratmıştı.

Twitch'in yaptığı açıklamaya göre, cinsel içerik barındıran içeriklere verilen ilk onay toplulukta endişe yaratmış ve şirket "bu değişiklikte fazla ileri gittiğimizi" kabul etti. İlk kararın büyük bir parçası sanat içerikli çıplaklığa izin vermekti, ancak şirket, yapay zeka tarafından gerçekçi görüntüler geliştirildiğinde dijital olarak üretilen ve gerçek fotoğraf arasında ayrım yapmanın zor olabileceği konusunda endişeler bulunduğunu belirtti.

TwitchCon Las Vegas etkinliğinde, şirketin yayın sohbetlerinden uygunsuz içeriği çıkarmayı amaçlayan yeni moderasyon önlemleri tanıttığını belirtilmişti. Cinsel istismar ve sitedeki tutarsız moderasyon politikaları konusu, canlı yayın platformu için tekrar eden bir sorun olmuştu. Şirket, 2020 yılında siteye yönelik moderasyon uygulamalarının kötü bir ürününe yönelik olarak bir Güvenlik Danışma Konseyi oluşturmuştu.

Twitch'in cinsel içerik konusundaki kararsız tavrı bazı kullanıcıları öfkelendirdi. @Saruei_ adlı bir kullanıcı, "Yeni politikanız çerçevesinde görsel organları görünmeyen çıplak karakter çizimim nedeniyle haksız bir şekilde yasaklandım. Yeni hizmet koşullarını belirlemeden önce düşünmemek sizin kendi sorumluluğunuzdur ve bu durum benim gibi birçok sanatçı için son derece adaletsiz" diye tweet attı. Bir başka Twitch kullanıcısı @LuxDenizen ise, "Tüm kurallara uyduğu halde cezalandırılan sanatçılar için üzgünüm. BU YÜZDEN GÜZEL ŞEYLERE SAHİP OLMUYORUZ" diyerek şikayetini dile getirdi.

Bu güncellemeler doğrultusunda, Twitch'in cinsel içerik politikalarında yaşadığı geri adımlar ve topluluk tepkileri dikkate alındığında, şirketin ilerleyen dönemde nasıl bir politika izleyeceği merak konusu. Bu tür güncellemelerin kullanıcılar ve içerik üreticileri üzerindeki etkileri ve platformdaki geleceği konusundaki gelişmelerin yakından takip edilmesi gerekiyor.

Keyifli okumalar dileriz.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ