Videogamedunkey'nin Yaratıcısı Big Mode İlk Oyunu Piyasaya Sürüyor

Trend Oyun Platformu Big Mode'dan Yepyeni Bir Macera
Y ouTube fenomeni Dunkey, yani videogamedunkey veya Jason Gastrow, özgeçmişine oyun yayıncılığı ekledi. Geçen yıl Big Mode adında bir şirket kurdu ve ilk oyununu 9 Mayıs'ta piyasaya sürüyor. Sidescrolling Metroidvania platform oyunu olan Animal Well, PS5, Nintendo Switch ve PC'lerde yer alacak. Retro oyun atmosferi yayan bir fragmanı bulunuyor.

Dunkey bu oyunu yapmadı elbette. Big Mode bir yayıncı şirketi ve geliştirici değil. Animal Well'in arkasındaki şirket Shared Memory adında, ve burada sadece tek bir geliştirici olan Billy Basso var. Oyunu yedi yıldır üzerinde çalışıyor ve fragmandan gördüğümüz kadarıyla emeği gözle görülüyor.

Animal Well biraz psikedelik bir tarafa kayıyor gibi duruyor. Parlak bir renk paleti, synth ağırlıklı bir müzik ve elbette ekranı tümüyle kaplayan dev bir beyaz kedi bulunuyor. Ayrıca zorlu platform bölümleri ve Metroidvania türünde sıkça rastlanan güçlenmeler de mevcut. Her halükarda, bu Hollow Knight Silksong'un 2087 yılında çıkana kadar yayınlanacak bir başka lezzetli atıştırmalık olduğunu gösteriyor.

Basso henüz kendi başına herhangi bir oyun yayınlamadı, fakat geliştirici Octodad Deadliest Catch ve Bugsnax gibi oyunlarda çalışmış. Dunkey ise bir YouTuber, fakat oldukça iyi bir zevke sahip. Konusunda uzman ve kötü oyunları yerden yere vurmayı seven biri. Eğer hiçbir zaman PlayStation maskotu Knack'e alaycı bir şekilde yaklaşılan bir mizah görmüşseniz, bunda büyük olasılıkla Dunkey'nin parmağı vardır.

Animal Well, Big Mode tarafından yayınlanan ilk oyun, fakat sonuncusu değil. Şirket, gelecek için büyük planlara sahip, bu arada "Star of Providence" adında bir bullet hell oyunu bulunuyor. Big Mode ayrıca geliştiricilerden başvurular almaktadır, fakat oyun "NFT'ler, kripto veya blockchain" içeriyorsa kabul edilmemektedir. Keşke Starbucks'ın da böyle seçici bir zevki olsaydı.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT