TikTok Notes: Fotoğraf Paylaşımı için Yeni Uygulama İncelemesi

TikTok Fotoğraf Paylaşım Uygulaması TikTok Notes Tanıtımı
T ikTok'un Yeni Uygulaması TikTok Notes ile Fotoğraf Paylaşımı Deneyimi

TikTok, fotoğraf ve metin güncellemeleriyle sadece fotoğraf paylaşımı için tasarlanmış yeni bir uygulama deneyimi sunmaya hazırlanıyor. "TikTok Notes" adı verilen bu uygulama Avustralya ve Kanada'da kullanıma sunuldu.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, TikTok Notes ile fotoğraf ve metin içeriklerini paylaşmak amacıyla özel bir alan yaratma çalışmaları henüz erken aşamada. TikTok topluluğunun, maceraları belgeleme, yaratıcılığını ifade etme veya sadece günün anlarını paylaşma gibi fotoğraf gönderileriyle anları paylaşmaya devam etmelerini umuyor. TikTok Notes deneyimi, fotoğraf içeriği aracılığıyla paylaşım ve etkileşimde bulunmak isteyenler için tasarlandı.

App Store ekran görüntülerine göre, uygulamanın TikTok gibi iki beslemesi olacak "size özel" önerilen içerik beslemesi ve "takip ettiğiniz" beslemesi. Gönderiler, uzun açıklamalarla tek resimler veya çoklu fotoğraflı carouseller gibi Instagram'da gördüğünüz içeriklere benzer gözüküyor.


TikTok'un kodlarında yapılan incelemelerde son bir aydır Instagram benzeri bir uygulama üzerine dedikodular dolaşıyordu. Bazı TikTok kullanıcıları da son günlerde yeni servis hakkında uygulama içi bildirimler görmüştü.

TikTok, Instagram'ın merkezi özelliğiyle mücadele etmeyi denemesi anlamlı bir dönemde denk geliyor. Fotoğraf odaklı bir uygulamaya sahip olmak, TikTok kullanıcılarına video olmayan içeriklerini paylaşabilecekleri ve mevcut izleyici kitlesine ulaşabilecekleri yeni bir yer sunacaktır. Şirket ayrıca ana uygulamasının ABD'de yasaklanabilir veya uzun bir yasal mücadeleye çekilebilir olasılığıyla karşı karşıya, bu nedenle alternatif bir uygulamanın bulunması ülke içindeki kullanıcıları korumak adına yardımcı olabilir (TikTok, Notes'un ne zaman ABD'de kullanıma sunulabileceğini belirtmedi).Aynı zamanda pek çok Instagram kullanıcısı, Meta şirketine feed gönderilerinin erişiminden dolayı frustrasyon yaşıyor. Instagram'ın üst düzey yetkilisi Adam Mosseri, feed gönderilerinin eskisi kadar çok izleyiciye ulaşmaması konusunda sürekli olarak frustrasyon yaşayan yaratıcılara Threads üzerinden yanıt veriyor. TikTok Notes'un yaygınlaşması durumunda bu yaratıcılar, fotoğraflarını paylaşabilecekleri gerçek bir alternatifin olabileceği bir durumla karşı karşıya kalabilir.

TikTok Notes, iyi başarılı olması durumunda TikTok'un genişleyen uygulama ekosisteminde önemli bir rol oynayabilir. Yaratıcıların ve kullanıcıların TikTok Notes'ta nasıl içerikler paylaşacakları ve bu yeni uygulamanın nasıl bir etki yaratacağı ise merakla bekleniyor.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT