Veri Aktarımında Yeni Dönem Thunderbolt Share Uygulaması

Thunderbolt Share Intel'in Yeni Yazılım Uygulaması
I ntel, yeni bir yazılım uygulaması olan Thunderbolt Share'i piyasaya sürdü. Bu uygulama, birden fazla bilgisayarı kontrol etmeyi daha sorunsuz hale getirecek. Uygulama, PC'ler arasında dosya senkronizasyonu sağlayacak ve birden çok bilgisayarın klasörlerini göstererek belirli belgeleri, görüntüleri ve diğer dosya türlerini sürükleyip bırakmanızı sağlayacak.


Özellikle büyük dosyaların, örneğin ham fotoğrafların veya düzenlenmemiş videoların, işbirliklerini kolaylaştırır. Ayrıca, eski bir bilgisayardan yeni bir bilgisayara veri aktarımı yapmak için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz, böylece taşınımı kolaylaştırmak için harici bir sürücü kullanmanıza gerek kalmaz.

Ekran paylaşımı konusunda, Intel, yazılımın kaynak PC'nin çözünürlüğünü sıkıştırma olmaksızın koruyabildiğini belirtiyor. Fare imleci ve klavye de, yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi sayesinde Thunderbolt teknolojisinin sağladığı akıcılığı ve tepki hızını korur.Şirket, Thunderbolt Share'i OEM'ler için bir değer artış özelliği olarak lisansladığını açıkladı. Thunderbolt 4 veya 5 bağlantı noktalarına sahip Windows bilgisayarlarına ve doğrudan bir Thunderbolt kablosu ile bağlı olmaları gerekiyor. Uygulamayı destekleyen ilk cihazlar, 2024'ün ikinci yarısında çeşitli üreticilerden, Lenovo, Acer, MSI, Razer, Kensington ve Belkin gibi şirketlerden piyasaya sürülecek.

Bu gelişmeler, bilgisayar kullanıcıları için heyecan verici bir yenilik sunuyor. Thunderbolt Share, dosya senkronizasyonu ve ekran paylaşımı konusunda kullanıcıların beklentilerini karşılamaya aday gibi görünüyor. Bu uygulama, özellikle iş ve eğitim alanlarında verimliliği artırmak isteyen kullanıcılar için önemli bir araç olabilir.