Oyun Dünyasında Devrim Yaratacak Throne and Liberty Geliyor!

Throne and Liberty Çapraz Platform Destekli MMO Heyecanı!
A mazon Games tarafından geliştirilen ücretsiz oynamaya uygun MMO Throne and Liberty'nin Amerika, Avrupa ve Japonya'da ne zaman piyasaya sürüleceği açıklandı. Şirket, NCSoft tarafından geliştirilen oyunu 17 Eylül'de bu bölgelerde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S platformları için piyasaya sürecek. Oyunda tam çaplı çapraz platform desteği olacak. Açık beta ise Temmuz ayında gerçekleşecek ve oyuna game's websitesi üzerinden kayıt olunabilecek.

Uzun bir geliştirme sürecinin ardından geçen yıl Kore'de tanıtılan Throne and Liberty, aslında orijinal Lineage'in doğrudan devamı olması planlanıyordu. Oyunda hem oyuncu vs. oyuncu hem de oyuncu vs. çevre mücadelesi bulunuyor ve başarılı olmanıza yardımcı olacak kiliselere katılarak ittifaklar kurabiliyorsunuz. Amazon, savaşların aynı anda binlerce oyuncuyu barındırabileceğini belirtiyor.
Eylem, Silisium adında bir açık dünyada gerçekleşiyor ve hava durumu silahlarınızın etkinliğini etkileyebilir hatta yeni rotalar açabilir. Karakteriniz, deniz ve havada daha hızlı navigasyon yapabilen yaratıklara dönüşebilir. Hatta savaşlarda tarafınıza yardımcı olmak için öldürülmüş patronlara dahi dönüşebileceksiniz.

Amazon, Lost Ark'ın başarısının ardından 2023 yılında NCSoft ile bir anlaşma imzalayarak Throne and Liberty oyununu Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Japonya'da yayınlama hakkını elde etti. Güney Koreli geliştirici Smilegate'in oyunu olan Lost Ark, Steam'de aynı anda 1,3 milyon oyuncunun zirveye ulaştığı büyük bir hit oldu. İki yıl sonra bile Lost Ark hala güçlü bir şekilde devam ediyor ve Mayıs ayında ortalama Steam eş zamanlı oyuncu sayısı yaklaşık 56.000 oldu.

Lost Ark'ın (ve öncesinde New World'ün) Amazon Games için nasıl performans gösterdiğine bakılırsa, oyun bölümü son birkaç yılda zorlu zamanlar geçirdi. İçerideki ilk oyunlarından biri olan Crucible'ın Mayıs 2020'de tanıtılmasından kısa bir süre sonra Amazon, oyunu beta durumuna geri çekti ve birkaç ay sonra tamamen kaldırdı. Geçen yıl Amazon, oyun bölümünde genel bir küçülme çerçevesinde yaklaşık 300 çalışanı işten çıkardı.Yine de, Amazon'un yayınlanacak diğer dikkate değer oyunları var. Bir Yüzüklerin Efendisi MMO'su üzerinde çalışıyor ve bir sonraki Tomb Raider oyununu yayınlıyor (aynı zamanda Prime Video'da canlı aksiyon Tomb Raider dizisi de getiriyor).

Amazon Games'un bu hamlesi, oyuncular arasında merak uyandırdı ve Throne and Liberty'nin beklentileri nasıl karşılayacağı konusunda tartışmaları beraberinde getirdi. Oyun severler, açık betayı heyecanla beklerken, 17 Eylül'de resmi çıkışın oyun dünyasında nasıl bir etki yaratacağını merakla bekliyor. Oyunun başarısı, Amazon Games'in oyun pazarındaki konumunu güçlendirebilecek mi, bekleyip göreceğiz.