Threads Yeni Özelliğiyle Kullanıcılarına Daha Fazla Esneklik Sunuyo

Threads Uygulaması Yeni Arşivleme Özelliğini Test Ediyor
S osyal medya platformlarından biri olan Threads, kullanıcılarına zaman çizelgelerini temizleme konusunda yeni bir yöntem sunmaya hazırlanıyor. Uygulama, bireysel gönderileri manuel olarak arşivleme veya belirli bir süre sonra otomatik olarak gizleme özelliğini test ediyor. Instagram'ın da sahibi olan Adam Mosseri, bu yeni özelliği paylaştı.

Instagram'da olduğu gibi Threads'te bir gönderiyi arşivlemek, halka açık görünümden gizleyecek ancak orijinal yazarın gönderiyi görüntülemesine veya geri almasına izin verecek. Instagram başkanı, özelliğin başlangıçta "küçük bir grup insan" tarafından kullanılabileceğini belirtti. İsteğe bağlı olsa da, Mosseri tüm gönderilerin uygulamada belirli bir süre sonra biraz geçici olmasını tercih ettiğini reddetmedi. Şubat ayında yayınladığı bir gönderide "Bence Threads üzerindeki gönderileri bir aydan sonra otomatik olarak arşivlemeliyiz" dedi.


Threads Uygulaması Yeni Arşivleme Özelliğini Test Ediyor - 2

Ancak, bu önceki gönderiyle paylaşılan bir ankette, Threads kullanıcılarının ezici çoğunluğu gönderilerinin otomatik olarak halka açık görünümden gizlenmesini "asla" istemediklerini belirtti. Mosseri'nin en son güncellemede belirttiği gibi, "yankılar bu özelliği varsayılan yapmamak yönündeydi" bu nedenle şirket özelliğin "bir seçenek olarak" başlatmayı deneyecek.

Eski gönderilerin arşivlenmesi Instagram'da popüler olsa da, bu özellik Threads üzerinde biraz daha tartışmalı olabilir. Servis büyüdükçe ve gerçek zamanlı bilgilere yönelik daha fazla özellik ekledikçe, otomatik olarak arşivlenen gönderiler, orijinal bir güncellemenin kaynağına geri dönüşü zorlaştırabilir. (Örneğin Mosseri, eski tüm gönderilerini otomatik olarak arşivlerse, Threads'te genellikle halka açık olarak paylaştığı düşüncelerinin takibini yapmak çok daha zor olurdu.) Aynı zamanda, gönderilerin geçici olmasına izin vermek, kullanıcıları daha sık paylaşmaya teşvik eder, bu da Threads'ün sürekli büyümesi için daha da önemlidir.Threads uygulamasının test ettiği bu yeni özellik, kullanıcıların zaman çizelgelerini düzenleyebilme konusunda yeni bir esneklik sunabilir. Özellikle de paylaşımlarını belirli bir süre sonra otomatik olarak arşivlemek istemeyen kullanıcılar için bu seçenek oldukça faydalı olabilir. Threads'in bu yeni özelliğinin kullanıcı deneyimine ve platformun geleceğine nasıl etki edeceğini ise zaman gösterecek.

Bu yeniliklerle birlikte, sosyal medya platformlarının kullanıcı odaklı özellikleri sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Göreceğiz ki bu yeni özellik, Threads kullanıcılarına ne gibi faydalar sağlayacak ve platformun geleceği açısından nasıl bir rol oynayacak. Takipte kalın.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT