Meta Threads Uygulaması Güncel Kullanıcı Rakamları ve Stratejik Planlar

Threads Uygulaması Meta Stratejik Planları ve Kullanıcı Sayısı
M eta’nın Threads uygulaması artık Şubat ayından bu yana yaklaşık 20 milyon yeni kullanıcının katılımı ile beraber aylık 150 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Mark Zuckerberg, en son kullanıcı rakamlarını Meta’nın birinci çeyrek kazançları açıklandığında paylaştı ve uygulamanın “görmek istediğim seyirde devam ettiğini” belirtti.

Güncelleme, Threads’in hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini gösteriyor, ancak başlangıçtaki patlayıcı büyümeden daha yavaş bir oranda. Uygulama ilk haftasında 100 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmış olsa da daha sonra katılımda bir düşüş yaşadı. Ancak son altı ayda Threads, daha tutarlı bir büyüme gördü ve Zuckerberg, hizmetin nihayetinde Meta’nın bir sonraki milyar kullanıcılı uygulaması olabileceğini speküle etti.
 


Özellikle, Threads, bazı metriklerle X (eski adıyla Twitter) uygulamasını geride bırakıyor gibi görünüyor. Analitik firması Apptopia'nın tahminlerine göre, Threads’in ABD’deki günlük kullanıcı sayısı, geçtiğimiz hafta Business Insider’ın rapor ettiğine göre X’ten daha fazla. (X'ın iddiasına göre küreselde 550 milyon günlük kullanıcısı var.) Threads ayrıca Taylor Swift’in en son albümünü tanıtmak için platforma katılmasıyla son zamanlarda önemli bir başarı elde etti.

Şimdilik Threads, Meta’nın diğer uygulamaları arasında özeldir çünkü doğrudan uygulamadan gelir elde etmemektedir. Threads’un erişimini genişletmeye devam etmesi durumunda bu muhtemelen ileride değişecektir. Zuckerberg daha önce şirketin uygulamanın yeterince büyümesinin ardından "monetizasyona odaklanacaklarını" belirtmişti.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ