Threads Uygulaması, Instagram Mesajlaşma Özelliği Test Aşamasında

Threads Uygulaması Instagram Mesajlaşma Özelliğini Test Ediyor
T hreads Uygulaması, Instagram Mesajlaşma Özelliği Test Ediyor

Sosyal medya devi Meta’nın sahip olduğu Threads uygulaması, 130 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Ancak kullanıcıların sıkça şikayet ettiği eksik özelliklerden biri olan doğrudan mesajlaşma yeteneği, yavaş yavaş Threads'a geliyor. Yeni test aşamasına giren özellik, Threads kullanıcılarının Instagram'ın mesaj kutusu üzerinden yeni mesajlar başlatmasına izin veriyor.

Meta sözcüsü yapılan değişikliği onaylayarak, şirketin "Threads'ten Instagram'a mesaj gönderme yeteneğini test ettiğini" belirtti. Ancak Threads hala kendi özgün mesaj kutusuna sahip değil ve bu özelliğin ne zaman geleceği belirsizliğini koruyor. Instagram başkanı Adam Mosseri, Threads için ayrı bir mesaj kutusu oluşturmak istemediğini ve "Instagram mesaj kutusunu uygulama içinde çalıştırmak istediğini" defalarca belirtmişti. Meta sözcüsü ayrıca "bu, Threads üzerinde DM'leri test etmek değil" şeklinde de açıklama yaptı.

Yeni özellik, Threads kullanıcılarının Instagram'a geçmeden diğer kullanıcıların profillerinin üstünde "mesaj" butonu görmelerini sağlıyor. Bu, Threads üzerinden mesaj gönderme sürecini biraz daha kolaylaştırabilir ancak mesajlara yanıt vermek hala Instagram uygulamasına gitmeyi gerektiriyor.

Mosseri, aynı mesaj kutusunun iki versiyonunu oluşturmanın karmaşık olabileceğini belirtti. "Eğer sonuçta Instagram mesaj kutusunu Threads için çalıştıramazsak, iki zorunlu seçeneğimiz olacak (1) Instagram mesaj kutusunu Threads'e yansıtmak ve bildirim yönlendirme karmaşıklığıyla uğraşmak, ya da (2) tamamen ayrı bir Threads mesaj kutusu oluşturmak ve aynı kişilerle iki farklı uygulamada çift mesaj iplikleriyle uğraşmak. Her ikisi de iyi gibi görünmüyor." dedi.

Sonuç olarak, Threads uygulamasının Instagram mesajlaşma özelliği test aşamasına girmiş durumda. Ancak bu özellik üzerindeki gelişmeler ve kullanıcı deneyimi hakkında net bilgi bulunmamaktadır. Threads kullanıcıları, bu değişikliklere odaklanarak uygulamanın gelecekte nasıl evrileceğini gözlemleyebilirler.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT