Glassfish'in Yeniden Canlandırdığı The Witcher 3'ün Silinmiş İçeriği

The Witcher 3 Wild Hunt'ta Değişen Kader Yeni Final Sahnesi!
T he Witcher 3 Wild Hunt oyununun alternatif bir final sahnesi, oyun geliştiricisi CD Projekt Red tarafından ilk başta atılmış olan bir sahnenin yeniden canlandırılması ile ortaya çıktı. Bu yeni final sahnesi, mod yapımcısı Glassfish tarafından eklenmiş ve Youtuber xLetalis tarafından detaylı bir şekilde paylaşılmış durumda. Eğer oyunla ilgili sürpriz bozmaktan hoşlanmıyorsanız, dikkatli olmanızda fayda var, çünkü ilerleyen satırlarda oyun hakkında spoiler içerebilir.


Orijinal oyunun sonunda, Geralt, muhtemel partneri ve büyücü Yennefer tarafından Eredin ile olan savaşından çekilir. Ancak, yeniden oluşturulan sahne, Geralt'ın bir çadırda uyanıp hayatta kalma oranı üzerine bahis yapan iki doktordan bakım almasını gösteriyor. Ardından hastaneden ayrılıyor ve Yennefer ile konuşuyor. Yennefer'ın replikleri, ona olan romantik yakınlığınıza veya başka bir büyücü olan Triss ile ilişkisine bağlı olarak değişiyor. Orijinal oyunda kiminle ilişki yaşadığına bakılmaksızın, Ciri'nin nerede olduğunu veya savaşın kimin kazandığı hakkında konuşabilirsiniz.

Yenilenmiş final sahnesi, Crach'ın cenazesine katılan Geralt'ı, Sihirbazlar Loncası ile tanıştıran sahneleri ve Yennefer'ın Ciri'yi kurtarmak için Loncayı ihanet etmesini içeren daha fazla silinmiş içerikle devam ediyor. xLetalis'in videosunun sonunda CD Projekt Red'in Yennefer'ın ihanetini nihai oyuna dahil etmeyi, oyuncunun motivasyonunu hikayenin ritmiyle eşleştirmeyi önceliklendirdiğini öne sürdüğü spekülasyonları bulunuyor.Glassfish'in atılmış içeriği geri getirmesi, CD Projekt Red'in REDkit modlama aracını The Witcher 3 Wild Hunt'ın PC sürümü için Mayıs ayında piyasaya sürmesiyle mümkün oldu. Şirket, geçen yıl PC oyuncularının istedikleri herhangi bir şekilde oyunu canlandırmalarına olanak tanımak amacıyla modlama aracını duyurmuştu. REDkit daha önce The Witcher 2 için piyasaya sürülmüştü, ancak şimdi gördüğümüz gibi oyuna daha önce atılmış sahnelerin eklenmesi için kullanılmamıştı. Silinmiş içeriğin kökeni hakkında ise, Glassfish bunu ana oyundan çıkarılmış ancak hala oyun dosyalarında bulunan içerikten almış durumda.

Bu durum, oyuncular için heyecan verici bir gelişme olurken, CD Projekt Red'in gelecekteki projeleri için de modlama araçlarına ne kadar önem verdiğini gösterirken aynı zamanda The Witcher 3ün genişletilmiş bir deneyim sunma potansiyelini de ortaya koyuyor.