Aaron Sorkin, The Social Network Filminin Devam Senaryosunu Yazıyor

The Social Network Aaron Sorkin'in Facebook Yeni Filmi Yolda
& Uuml;nlü senarist Aaron Sorkin, The Hollywood Reporter'a verdiği röportajda, The Social Network filminin devam senaryosunu yazmaya başladığını duyurdu. Podcast'in bir bölümünde, Facebook ve sosyal medyanın demokrasi üzerindeki etkilerine odaklanan ve Oscar ödüllü filminden bu yana yaşanan gelişmeleri ele alan Sorkin, yeni senaryonun Trump dönemi sırasında Facebook'u takip edeceğini belirtti.

Sorkin, sosyal medya platformunu 6 Ocak'ta yaşanan olayları sorumlu tutarak, "Evet, bunun hakkında yazacağım. 6 Ocak olaylarından Facebook'u sorumlu tutuyorum." dedi. Sorkin, olayın detaylarına ilişkin herhangi bir bilgi vermedi ve izleyicilerin film bileti almalarını söyledi.

6 Ocak olaylarına ilişkin yapılan soruşturmada Facebook, Google, Twitter ve Reddit de dahil olmak üzere birçok platforma davet edildi. Kongre üyeleri, Facebook'un "Stop the Steal" hareketi gibi gruplarla ilgili gerekli adımları atmadığını ve platformda oluşturulan tehlikenin farkına ancak olaylardan sonra vardığını öne sürdüler.

 


Frances Haugen adlı ihbarcı, Kongre'ye verdiği ifadede, Facebook'un seçim sonrası vatandaşlık bütünlüğü ekibini dağıttığını ve platformun zararlı içeriği teşvik ettiğini iddia etti. Haugen ayrıca, şirketin kar elde etmeyi güvenlikten önce tuttuğunu belirtti.

Sorkin, bu gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek, "Facebook'un algoritmasını en ayrıştırıcı içeriği teşvik etmek için ayarladığını biliyoruz. Çünkü bu, katılımı artıracak şey." dedi. Şirketi eleştiren Sorkin, "Facebook'ta büyüme ile bütünlük arasında sürekli bir gerilim olması gerekiyor. Ama böyle bir gerilim yok. Sadece büyüme var." şeklinde konuştu.Ancak, henüz film stüdyosu ile anlaşmaya varılmamış olup senaryo henüz erken aşamalarda bulunuyor. Bu, Sorkin'in bu tarz bir projeyi hayata geçirme çabasının ilk denemesi de değil. Önceden 6 Ocak olaylarıyla ilgili bir senaryo üzerinde çalıştığını ancak bu projenin ilerlemediğini belirtti. Eğer projektöre geçerse, 2010 yapımının başarısını göz önünde bulundurarak bu projenin hayata geçeceği oldukça muhtemel. Sorkin ayrıca, The Social Network'ün devam filmi için sadece David Fincher'ın yönetmesi durumunda projeyi destekleyeceğini söyledi.

Eğer stüdyo bu projeyi hayata geçirirse, akıllarda cevaplanması gereken iki büyük soru var Jesse Eisenberg sakal bırakacak mı ve ultra premium hayvanlar hakkında ne düşünüyor?

Bu gelişmelerle birlikte, Sorkin'in hazırladığı senaryo ile birlikte Facebook'un günümüzdeki etkileri, sosyal medyanın demokrasi üzerindeki rolü ve 6 Ocak olayları gibi konuların ön plana çıkacağı bir filmle karşı karşıya kalacağız.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ