Tesla Full Self Driving Abonelik Ücretini Yarı Fiyata Düşürdü

Tesla'nın FSD Abonelik Ücreti Yarıya İndirildi | Otomotiv
T esla, Full Self Driving (FSD) abonelik ücretini yarı yarıya düşürdüğünü duyurdu. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, FSD (Supervised) aboneliği şimdi ayda sadece 99 dolar. Bu, önceki standart olan 199 dolarlık fiyattan önemli bir indirim anlamına geliyor. Bu hamle, Tesla'nın 2024'ün başında zor bir mali çeyreğin ardından araçlarını ve hisselerini daha cazip hale getirmek için attığı adımlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Tesla’nın CEO'su Elon Musk, şirketin beta aşamasında olan otonom sürüş sistemine FSD (Supervised) özelliğini eklemek için 12.000 dolar ödemek gerektiğini açıklamıştı. Bu durumda, aylık 99 dolarlık abonelikle bu masrafın 10 yılda karşılanabileceği belirtiliyor. Öte yandan, şirketin 2021 yılında 199 dolarlık aylık ücretle sunulan FSD (Supervised) aboneliği de beş yıllık bir süre sonunda 12.000 dolarlık maliyeti karşılayabiliyordu.
 


Tesla’nın 2024'ün ilk aylarında elektrikli araç sevkiyatlarının bir önceki yıla göre düşmesi ve önceki çeyreğe göre de büyük bir düşüş göstermesi, şirketi bazı stratejik hamlelere yönlendirdi. Özellikle Cybertruck'ın geçen yıl piyasaya sürülmesinin ardından Tesla'nın 2025 yılında "maliyet odaklı" bir sonraki nesil elektrikli aracı piyasaya sürmeye hazırlandığı da gelen bilgiler arasında.

 
Tesla'nın FSD aboneliği için yaptığı bu fiyat indirimi, şirketin pazardaki konumunu ve politikasını şekillendirmeye yönelik attığı adımlardan sadece biri. Özellikle otomotiv endüstrisinde otonom sürüş teknolojisinin giderek önem kazandığı bu dönemde, Tesla'nın bu tarz stratejik hamleleri merakla takip ediliyor.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ