Tesla'nın Uygun Fiyatlı Model 2 Planları Neden Sonlandırıldı?

Tesla Uygun Fiyatlı Model 2 Geliştirme Planlarını Sonlandı
T esla, Uygun Fiyatlı Model 2 Geliştirme Planlarını Sonlandırdı

Mevcut verilere göre, Reuters'ın raporuna göre, Tesla'nın uygun fiyatlı elektrikli Model 2'yi geliştirme planlarını sonlandırdığı ortaya çıktı. Şirket içi mesajları incelediğini belirten haber kuruluşu, CEO Elon Musk'ın iddia ettiği 25.000 doların altında satılması planlanan uygun fiyatlı Model Y'nin rafa kaldırıldığını bildirdi.

Musk uzun süredir uygun fiyatlı bir Tesla Model 2 üzerinde konuşuyordu. Uygun fiyatlı bir küresel pazar elektrikli aracının şirketin uzun vadeli "ana planları" açısından her zaman önemli olduğu iddia ediliyordu ve Aralık 2023'te şirketin yüksek hacimde üretilecek "düşük maliyetli bir elektrikli araç üzerinde çalıştığını" söylemişti. Ancak, bu Mart ayında, Musk, Model 2'nin Berlin, Almanya'daki fabrikasında üretime gireceğini Tesla çalışanlarına belirtmişti.

Bu gelişmeler ışığında, bu açıklama kesinlikle dikkat çekici Reuters'ın üç isminin belirtilmediği bir kaynaktan aldığı bilgiye göre, Model 2'nin rafa kaldırılma kararının Şubat ayının sonlarında alındığı iddia edilmektedir. Bunun yerine, Musk iddia edildiğine göre "robotaksi konusunda tamamen kararlı" ve Tesla'nın, sürücü olmaksızın Uber veya Lyft gibi şirketlerle rekabet edebilmesine olanak tanıyan otonom sürüş sistemini oluşturma planında olduğu ifade edilmektedir.

Tesla'nın basın ofisi bulunmamakla birlikte, şirket henüz bir açıklama yapmamıştır. Ancak Musk, sosyal medya platformuna giderek "Reuters ölüyor" diye açıklama yaptı, daha sonra başka bir paylaşımda "Reuters yine yalan söylüyor" dedi.

Tesla, bu hafta en kötü teslimat sonuçlarını gösterdi, yıllık teslimatlarda %8.5'lik bir düşüş yaşandı ve şirketin fazla üretim nedeniyle satılmayan neredeyse 150.000 araca sahip olduğu bir başka çeyrek yaşandı.

Önümüzdeki haftalar, Musk veya Tesla için pek bir rahatlama getirmeyebilir 2018 yılında Tesla Model X arabasının otomobille çarpışarak ölen Apple mühendisi Walter Huang'un davası pazartesi günü Kaliforniya'da başlıyor.

Bu gelişmelerin ışığında, Tesla'nın geleceği ve Musk'ın stratejik planları ilgiyle takip edilmeye devam edecek gibi görünüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ