Tesla'nın Yeni Teknolojik Gelişmesi Robotaksi Hizmeti Yakında

Tesla Robotaksi Hizmeti Yeni Teknolojik Gelişmeler
E lektrikli otomobil devi Tesla, beklenen robotaksi hizmetinin önünde bulunan Temmuz ayındaki bir tanıtım etkinliğiyle birlikte, uygulamasında yaklaşan bir yolculuk paylaşımı özelliğini önizleme şeklinde sergiledi. Şirket yakında gelecek olan bu özelliğin görsellerini paylaştı ve Tesla uygulamasından bir araç &ldquoçağırmayı&rdquo gösteren özelliklerin yanı sıra aracın varışından önce uzaktan sıcaklık ayarlanabilme özelliğini de içermekte olduğunu gösterdi.

Şirket, nasıl çalışacağı hakkında birçok detay sunmazken, görseller Uber benzeri bir işlevsellik gösteriyor. Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin uzun vadeli vaat ettiği robotaksinin 8 Ağustos'ta tanıtılacağını duyurmuştu.


Tesla Robotaksi Hizmeti Yeni Teknolojik Gelişmeler - 2

Çeşitli yıllardır kendi kendini sürebilen bir yolculuk paylaşım hizmeti vadeden Tesla, Musk'ın 2019'da şirketin robotaksisinin yolcuları almaya başlayacağını vaat etmesiyle bu konuda sabırsızlıkla beklenmekteydi. Şu an için, böyle bir hizmetin ne zaman başlayacağı tam olarak belirsiz. Şirket en son kazanç raporunda, &ldquoGelecekte kullanılacak olan bir yolculuk paylaşım işlevi üzerinde çalışıyoruz&rdquo ifadesini kullandı. Aynı raporda,  Tesla yazılım deneyiminin tüm ürünlerimizde en iyi sınıfta olduğuna inanıyoruz ve Tesla Uygulaması'na yolculuk paylaşımı katmanını sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi planlıyoruz&rdquo denildi.

Bu güncelleme, Tesla'nın 2024 birinci çeyrek kazanç raporunda paylaşıldı. Otomotiv üreticisi, geçen yıla göre %9'luk bir gelir düşüşü bildirerek on yıldan fazla bir sürenin en dik kaybını yaşadı.Yatırımcılarla bir telefon görüşmesi sırasında Musk, "Cyber Cab" olarak adlandırdığı yolculuk paylaşım hizmetinin, &ldquoAirbnb ve Uber'ın birleşimi şeklinde işleyeceğini, böylece Tesla sahiplerinin araçlarını hizmetin bir parçası yapma seçeneği olacağını belirtti. Musk, &ldquoFleet'teki Tesla'ya ait ve işletilen araçların bir sayısı olacak&rdquo dedi. &ldquoKullanıcı tarafından sahibi olunan fakat kullanıcı tarafından diledikleri zaman Fleet'e araç ekleyip çıkarabilecekleri birçok araç olacak. Ve kullanıcılar, araçlarını sadece arkadaş ve aileye kullanılabilir kılabilir veya sadece beş yıldızlı kullanıcılara veya herkese açık olup olmadığına karar verebilir&rdquo şeklinde konuştu.

Tesla'nın yeni robotaksi hizmetiyle ilgili bu önizleme, şirketin uygulamasına gelecek olan yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri heyecanla bekleyen otomobil ve teknoloji meraklıları tarafından ilgiyle karşılandı. Şirketin gelişmeleri ve gelecekte kullanıma sunulacak olan yeni özellikleri merakla bekleniyor.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ