Tesla Cybertruck Geri Çağrı Nedenleri ve Sonuçları | Otomobil

Tesla Cybertruck Geri Çağrılmasında Güvenlik Endişesi
T esla, Cybertruck araçlarında yaşanan bir güvenlik sorunu nedeniyle yaklaşık 3,878 aracı geri çağırma kararı aldı. Ulusal Otoyol Trafik Güvenlik İdaresi'nin bildirdiğine göre, aracın gaz pedalının kapağı iç çıtaya takılıp sıkışabilme riski bulunuyor. Bu soruna dair paylaşılan videolar da, fazla yağlama nedeniyle gaz pedalının kapağının yukarı doğru kayarak sıkışabileceğini ve sürücünün ayağını kaldırmasına rağmen aracın tam gazda hareket etmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Tesla, yayınladığı bildiride gaz pedalını gerektiğinde ücretsiz olarak değiştireceğini ve tamir edeceğini belirtti. Geri çağrılan Cybertruck sahiplerine Haziran ayında bildirimler gönderecek olan şirket, sorunun mümkün olan en kısa sürede çözülmesini isteyen etkilenen sürücülerin, ayrıca şirketin müşteri hizmetleri numarası olan +1 877 798 3752'yi arayabileceklerini bildirdi. Referans istendiğinde, sorunları için geri çağrı hizmet numarasını SB 24 33 003 olarak iletebilirler.

Son zamanlarda Cybertruck alıcıları, teslimatlarının geciktiği ve Tesla'nın aracın gaz pedalı ile ilgili bir sorun nedeniyle geri çağrı yapacağı konusunda bilgilendirildi. Bu durum, şirketin bu ay içerisinde düzenlediği bir kazanç çağrısını takip etti. Bu çağrıda, şirketin 2020'den bu yana ilk kez teslimatlarında yıllık düşüş yaşadığı açıklandı. Tesla, Cybertruck'larını tam olarak kaç adet gönderdiğini paylaşmasa da, sevkiyatları, 2023'ün dördüncü çeyreğine göre yüzde 20 ve bir yıl önceki aynı döneme göre yüzde 8 azaldı. Birkaç hafta sonra, şirketin maliyetleri azaltmak ve üretkenliği artırmak için iş gücünün yüzde 10'un üzerinde bir kısmını işten çıkarmayı planladığı yönünde raporlar ortaya çıktı. Tüm bu bilgiler son bir ay içinde gelmiş olsa da, Tesla, Elon Musk'ın hissedarlara 2024 için "önemli ölçüde düşük" satış büyümesi görmelerinin muhtemel olduğunu uyararak, zaten daha sıkı bir yıl beklentisi içerisinde olduğunu belirtmiş oldu.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ