Tencent ve Remedy Ortak Oyun Projesi Kestrel İptal Etti | Oyun Dünyası

Tencent ve Remedy Ortak Proje Kestrel'ı İptal Etti | Oyun
T encent ve Remedy, 2021 yılından beri üzerinde çalıştıkları ortak oyun projesi olan Kestrel'ı tamamen iptal etmeye karar verdiler. Şirketler başlangıçta ücretsiz oynanabilen bir iş birlikçi nişancı oyunu geliştiriyordu, ancak geçen Kasım ayında farklı bir yöne gitmeye karar verdiler. Yeniden başlamaya karar veren şirketler proje adını Vanguard'dan Kestrel'a çevirdiler ve bunun yerine "güçlü, işbirlikçi çok oyunculu bir premium oyun" yapmayı planladılar. O dönemde, oyunlarının 'Remedy'nin temel güçlerine daha çok odaklanacağını' ve şirketin varlıklarının ve temalarının yeniden kullanılacağını söylemişlerdi. Ancak ortaklıkları açıkça kaderlerinde yokmuş gibi görünüyor.


Tencent ve Remedy Ortak Proje Kestrel'ı İptal Etti | Oyun - 2

Remedy'nin yaptığı açıklamaya göre proje iptali, şirketin diğer geliştirdiği oyunlara daha fazla dikkat göstermesine olanak tanıyacak. Bu oyunları açıklamamalarına rağmen, şirket PS5, Xbox Series X|S ve PC için piyasaya sürülecek Control'ün devam oyunu üzerinde çalışıyor. Ayrıca şu anda Condor adıyla bilinen bir franchise spin off oyunu üzerinde de çalışmaları devam ediyor. Geliştiricileri diğer oyun projelerine yeniden atayacaklar ve Tencent ile birlikte Kestrel'ın finansmanını yapacaklardı, proje iptali şirketin azalan yatırım ve işe alım ihtiyacı anlamına geliyor.

Remedy'nin CEO'su Tero Virtala, Codename Kestrel'ın hala erken konsept aşamasında olduğunu ve şirketin diğer projelerinin zaten "iyice ilerlediğini" ve gelişimlerinin bir sonraki aşamalarına geçtiklerini söyledi. Virtala ayrıca "Bu, oyun projelerimizin iyi bir şekilde ilerlemesini sağlamanın başka bir yolu" dedi.Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ