iPhone 16'nın Tasarımında Büyük Değişiklikler

Tasarımda Büyük Değişiklik! Yeni Yöneticiler Yeni Perspektif
A pple, Ürün Tasarımı Başkan Yardımcısı Tang Tan'ın ayrılacağını duyurdu ve bu ayrılığın şirketin en önemli ürünlerinden bazılarını yöneten yöneticiler arasında bir karışıklığa neden olacağı belirtiliyor. Bazı durumlarda, belirli bir yöneticinin genel düzeni ne kadar etkilediğini merak edebilirsiniz, ancak rapor, Apple içindeki insanların Tan'ın ayrılığını "bir darbe" olarak gördüğünü ve "Apple'ın en önemli ürünleri hakkında kritik kararlar aldığını" açıkladı. Tan'ın ekibinin iddia edildiğine göre bu ürünlerin görünüşü ve işlevselliği üzerinde "sıkı kontrolü" vardı.

"Tan'ın en üst yardımcısı ve iPhone ürün tasarımının sorumlusu" olan Richard Dinh, artık doğrudan Ternus'a rapor verecek ve Tan'ın bazı görevlerini üstlenecek, Mac donanım mühendisliğiyle daha önce ilgilenen Kate Bergeron ise Apple Watch'ı devralacak.

Son zamanlarda Apple, ürün tasarımı ve mühendislik gruplarından birkaç yöneticinin ayrılmasını gördü, bu nedenle yaklaşan iPhone'ların ve diğer ürünlerin birçok yönü yeni gözlerle ve belki de yeni anlayışlarla tasarlanacak, ancak bunun neye yol açabileceği henüz görülmüyor.

Apple, son zamanlarda iPhone'u şirketin özel Lightning portundan daha standart bir USB C'ye geçirdi ve Pro telefonlarının malzemelerini değiştirdi. Buna rağmen, iPhone'un tasarımı ve işlevselliği son beş yılda önemli ölçüde değişmemiştir.

2024 yılındaki iPhone 16 serisinin, en azından telefonun görünüş ve hissiyatı açısından biraz daha farklı olacağı bekleniyor. Dedikodular, yeni telefonların daha büyük ekranlara (ve genel olarak daha büyük bir kasa) ve belki de mevcut fiziksel düğmeler yerine haptik düğmeler içerebileceğini öne sürdü. Diğer değişiklikler de olabilir ve Apple'ın planları muhtemelen henüz kesinleşmemiştir.

Apple, ürün tasarımı ve mühendislik gruplarından bazı yöneticilerin ayrılmasıyla yeni bir perspektifle ve belki de yeni anlayışlarla telefonun tasarımı ve işlevselliğini değiştirmek için çalışıyor gibi görünüyor. Bu değişiklikler, gelecekteki ürünleri heyecan verici bir şekilde şekillendirebilir.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ