Tales of the Shire Efsanevi Tolkien Evrenine Yolculuk Başlıyor!

Tales of the Shire Komşularınızla Eğlenceli Bir İlişki Kurun!
B üyük bütçeli Tolkien fantezisinin oyun dünyasındaki yürüyüşü, yepyeni bir oyunla karşımıza çıkıyor. "Tales of the Shire" adlı oyun, Baggins ailesinin yaşadığı evrene adım atmamızı sağlayacak bir macera sunuyor. Bu oyunda, Gollum'un başından geçenleri es geçip, Bywater köyünde yerleşerek komşularınızın görevlerini tamamlamaya ve hayallerine kavuşmalarına yardımcı olacaksınız.

Oyun, "The Hobbit"ten sonrasını ama "Lord of the Rings" serisinin başlangıcından önceki dönemi konu alıyor. Bu süreçte Bywater köyünde balık tutmaktan sebze yetiştirmeye ve farklı yemekler pişirerek ilişkilerinizi geliştirmeye odaklanacaksınız. Oyunun basit ancak etkili ev dekorasyon sistemi sayesinde, bir kitabı ya da bir masayı bile istediğiniz gibi yerleştirebilecek, hatta üzerindeki her şeyi taşıyabileceksiniz.

"Tales of the Shire", sıcacık bir bahçe oyunu mekaniği ile size tanıştırılan oyun, pişirme ve genel olarak iyi komşuluk aktiviteleriyle tasarlanmış gibi görünüyor. Sevimli mavi kuşlar, sıkışık ama dopdolu köyde size rehberlik ediyor. Koşarken değil, koşarcasına yürüyorsunuz. Oyunun biraz fazla tanıdık geldiği söylenebilir balık tutabilir, tarım yapabilir ve bazı yemekler pişirebilirsiniz ve bu aktiviteler köyde başka yerlerde de bulunabilecek ödüller sunuyor.


Tales of the Shire Komşularınızla Eğlenceli Bir İlişki Kurun! - 2

Ana hedef, komşularınızın çeşitli projeleri ve zorlukları ile uğraşarak Bywater köyünü gerçek bir köye dönüştürmelerine yardımcı olmak. Benim kısacık bir tanıtım sırasında, yerel meyhanenin yeni menüsünü geliştirmem istendi. Bilbo Baggins'in ejderhadan hazine çalma macerasını temsil eden yemeklerin doğru lezzet profilini yakalamak için malzemeleri ve baharatları dikkatlice seçmem gerekti. Ancak "Tales of the Shire", türü yeniden icat etmiyor gibi görünüyor.

Tolkien referansları mevcut ama bunlar baskın değil bu, biraz yardıma ihtiyacı olan sevimli bir kırsal köy sadece herkesin tüylü büyük ayakları var. Geliştirme ekibi, yan görevlerin, hikayelerin ve karakterlerin hala yazarın vizyonuna uyumlu olmasını sağlamak için bir "Tolkien uzmanı" içerdiğini söyledi. Sanırım bu genellikle maksimum neşe demek. Nehir kıyılarında ve rahat işlerde bol miktarda yemek temelli etkinlikler bekleyin.

Karakterinizin köyün geri kalanıyla olan ilişki mekanizması da bağlar kurmak ve ilişkileri derinleştirmek için akşam yemeği hazırlamaya dayanıyor. Eğlenceli bir akşam yemeği partisi daha fazla görevin ve en azından aynı derecede önemli olarak köy halkını ağırlamak ve beslemek için daha etkili tariflerin yolunu açıyor. Yemek hazırlama kendisi, misafirlerinizin favori lezzetlerini dahil etmek için temel malzemelerden yararlanabileceğiniz kısa bir mini oyun. Örneğin, bazı balıkların tuzlu veya baharatlı bir lezzet profili olabilir, yeni bir arkadaş edinme şansınızı artırır. Küçük bir grafik, yemek hazırlık sürecinizi şekillendirirken yemeklerinizin en iyi kıvamı ve dokusunu hedeflemenize yardımcı olur.Onun arkasındaki ekip tarafından açıklandığı gibi, "Tales of the Shire" bilinçli bir şekilde yavaş tempoda ilerlemeyi hedefliyor. Oyuncuyu cezalandırmıyor, eğer bir görevi ya da görevi tamamlamakta başarısız olursa. Zaman yavaş akıyor, oyuncuya köyün diğer bölgelerine yürüme (ya da koşma) için yeterli zaman bırakıyor. Benim deneyimim, Shire etrafında rahatlatıcı, ancak tahmin edilebilir bir gezinti idi, ancak bu, Animal Crossing veya Stardew Valley hayranları için çekici bir yeni oyun olabilir, Tolkien kültürünün etkisiyle birlikte.

"Tales of the Shire" bu yılın ilerleyen dönemlerinde PC, Nintendo Switch, PS5 ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.