Mario Party Serisinin Yeni Oyunu Super Mario Party Jamboree Ayrıntıları

Super Mario Party Jamboree Mario'nun Macerası Devam Ediyor!
N intendo'nun bu sabahki Nintendo Direct yayınında Mario Party serisinin yeni oyunu olan Super Mario Party Jamboree'nin Nintendo Switch'e 17 Ekim tarihinde geleceği duyuruldu.


Super Mario Party Jamboree, 110 farklı mini oyun ve beş yeni oyun tahtasına sahip olacak. Oyun tahtaları, büyük bir ada tatil köyünün parçası olan Rainbow Galleria, Roll ‘Em Raceway, King Bowser’s Keep, Mega Wiggler’s Tree Party ve Goomba Lagoon'dan oluşuyor. Her tahta farklı oyun mekaniği ve çevresel tehlikeler sunuyor. Örneğin, Roll ‘Em Raceway'de Turbo Zarı'nın şanslı bir atışı size 40 kareye kadar hareket etme imkanı verecek, Goomba Lagoon'da ise gelgit rotanızı değiştirebilecek. Bazı mini oyunlar Joy Con denetleyicileri sallamanızı gerektirirken, diğerleri ise onları eğmenizi isteyecek.

Oyunu daha da heyecanlandırmak için Mario Party'den Rainbow Castle ve Mario Party 2'den Western Land haritaları hayranların tekrar ziyaret edebileceği şekilde ekleniyor. Ayrıca, Koopathlon adında yeni bir rekabetçi yarış modunda 20 oyuncu bir arada çevrimiçi oynayabilecek.Super Mario Party Jamboree, serinin son ana girişi olan Super Mario Party'den sadece biraz daha fazla bir süre sonra ve klasik tahtaları güncelleyen Mario Party Superstars'dan üç yıl sonra karşımıza çıkacak. Bu tahtalar arasında, ilk iki oyunun Peach’s Birthday Cake ve Space Land tahtaları bulunuyor eski oyunlar, 2022'de Cold Stone Creamery'de Superstar Sprinkle Blast adlı dondurma lezzeti ile kutlamış.

Super Mario Party Jamboree'nin duyurulması, Mario hayranlarını heyecanlandırdı ve serinin popülaritesini artırmaya yönelik büyük bir adım olacak gibi görünüyor. Oyunun çıkışı heyecanla beklenirken, Nintendo'nun bu yenilikçi ve eğlenceli oyunuyla ilgili detaylar ve haberlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.