Super Mario 64 Mod Geliştiricileri Oyuna Yepyeni Bir Boyut Kazandırıyor

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor
S uper Mario Maker oyunu ve devamı olan oyun, hayranların kolaylıkla kendi Mario seviyelerini oluşturup paylaşabildikleri harika oyunlardır. Ancak Nintendo'nun yalnızca 2D Mario oyunlarını ele aldığı bir gerçekti ve bu durum bazı hayranları hayal kırıklığına uğratmıştı. Hiçbir 3D Mario oyununun Mario Maker serisine dahil edilmemiş olması ise durumu daha da vahim hale getiriyordu. Neyse ki mod geliştiricileri burada devreye girdi.

Arthurtilly ve Rovertronic adlı iki mod geliştirici, Super Mario 64 oyununa kendi seviyelerini oluşturup paylaşmayı kolaylaştıran bir mod yayınladılar. Bu modu oyununuzu (yasal yollarla edinilmiş) bir dosya ve ayrı bir yazılım ile entegre etmek suretiyle kullanabilirsiniz. Hatta desteklenen bir flashcart'a sahipseniz Mario Builder 64'ü bir Nintendo 64 üzerinde bile kullanmanız mümkün.
Oluşturabileceğiniz seviyeler için 100'den fazla parça bulunmaktadır. Yaratıcı araç, önceki bir moddan bazı özel parçaları içerdiği için kalıcı güçlendirmeler gibi ekstralar da mevcuttur. Oluşturduğunuz seviyeleri paylaşabilir ve diğerlerinin yaptığı seviyelere ulaşabilirsiniz bunun için Mario seviye modu yapımcıları için bir web sitesi ya da Rovertronic'in Discord sunucusu öneriliyor.

Bu gelişmeyle birlikte, ilerleyen zamanlarda, çılgın 3D kaizo tarzı seviyelerin ortaya çıkması mümkün olabileceği gibi hızlı tamamlama yarışçılarının strateji pratiği yapabilecekleri özel antreman seviyeleri oluşturmaları da mümkün hale gelebilir. Şahsen, yarı A tuşlarına dayalı seviyelerin yapılmasını umuyorum.Bu modların, Super Mario 64 hayranlarının oyun deneyimini nasıl etkileyeceğini görmek ve evrimini takip etmek oldukça ilginç olacak. Mod geliştiricilerinin yaratıcılığına, oyuncuların hayal gücüyle birleştiğinde, oyun dünyasında önemli bir değişim yaratabileceklerinin sinyalleri şimdiden veriliyor.

Super Mario 64'ün bu modların etrafında nasıl bir evrim geçireceğini ve oyunun klasikleşmiş dünyasını nasıl genişleteceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.