Substack TikTok Yıldızlarını Çekmek İçin Yaratıcı Stüdyo Programını Başlatıyor

Substack TikTok Yıldızlarını Yeni Video Platformuna Çekiyor
T ikTok Yıldızları Substack'e Yeni Video Platformu İçin Çekiliyor

Son günlerde Newsletter platformu Substack, video alanındaki hırsını artırıyor ve TikTok yıldızlarını servisine çekmeye çalışıyor. Şirket, "yaratıcı stüdyo" başlıklı yeni bir program duyurdu. Bu program, yaratıcı bir grup üye için ücretsiz tanıtım ve diğer hizmetler sunarak, "TikTok kanallarını Substack şovlarına ve topluluklarına dönüştürmek isteyen kişilere" yönelik bir teklif sunuyor.

Bu program, Substack'in metin tabanlı bültenlerin ötesine geçme çabasının bir parçası olarak görülüyor. Aynı zamanda, bu hamle, Amerika Birleşik Devletleri'nde TikTok'u yasaklayabilecek bir yasal düzenleme yapıldıktan sadece birkaç hafta sonra gerçekleşiyor. Ancak Substack, bu planlarının bu düzenlemeyle ilgili olmadığını iddia ediyor. Substack'ten Austin Tedesco, bir blog yazısında, "Panik halindeki bir TikTok yasasından veya sürekli değişen algoritmalarından dolayı bu bursu tanıtmıyoruz," diye yazıyor. Onun yerine, bu hamlenin, tüm "reklam tabanlı platformların" yerine geçecek bir alternatif arayışı olduğunu belirtiyor.


Önümüzdeki günlerde, bu programın katılımcılarının deneyimi muhtemelen Substack'in gelecekteki planlarını şekillendirecektir. Şu anda şirket, program için on TikTok yaratıcısı arayışında. Kabul edilenler, yapımcılık konusunda yardım, halkla ilişkiler hizmetleri ve Substack'in ortaklıklar ekibinden "özel özelliklere" ve "beyaz eldiven hizmetine" erişim kazanacaklar.

Şirket, programdaki yaratıcıların hala TikTok, Instagram ve diğer sosyal platformlarda yayın yapabileceğini ancak Substack'in "ücretsiz ve premium içerik için ana üs" olması gerektiğini belirtiyor. Yaratıcılar ayrıca, abonelerle Substack Sohbeti'nde etkileşimde bulunmaları bekleniyor.Substack uzun zamandır video özelliklerine yoğunlaşıyordu ancak bu duyuru, şirketin hizmetlerini genellikle geleneksel sosyal medya platformlarında bulunan yaratıcılar için genişletmek istediğine dair en net işaret. Ayrıca, TikTok'un belirsiz geleceğinden faydalanmaya çalışan son şirket olmayacak. YouTube ve Instagram muhtemelen TikTok'un yeteneğini kapışmada daha avantajlı konumda olsa da, Substack, ödeme duvarlı içerik sunma amacıyla geleneksel medya dışı bir alana da girebilir.

Böylece, Substack'in video hamlesi, geleneksel medya platformlarında bulunan yazarların yanı sıra video içeriklerde yer almak isteyen yaratıcılar için cazip bir alan oluşturabilir.

Bu gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ