Oyun Dünyasında Gündem Olan Stardew Valley Hardcore Modu

Stardew Valley Hardcore Modu İle Oyun Deneyimini Zorlamak
S tardew Valley oyuncuları için oldukça ilginç bir gelişme! Oyun dünyasında bazen kendimizi zorlu modlarda denemek için uğraşırız, ancak bir oyuncunun yarattığı "hardcore" seçeneği gerçekten sınırları zorluyor. Stardew Valley'in genelde sakin atmosferini ön plana çıkaran bu mod, oyuncuların oyun sırasında herhangi bir kılavuz kullanmaları durumunda PC'lerindeki kayıt dosyalarını silmeyi amaçlıyor.

Yazılım mühendisi Sylvie Nightshade, 21 Haziran tarihinde, bir mizah sitesinde yer alan bir makaleyi gördükten sonra bu yüksek zorluk seviyesini oluşturdu. Makale, Stardew Valley'de bir "hardcore mod" un olacağını ve oyun sırasında wiki'yi okuyan oyuncuların çiftliklerinin silineceğini şaka yollu öneriyordu. Nightshade, bu şakayı gerçeğe dönüştürerek modu GitHub'da paylaştı.
 


Bu mod, Stardew Valley'in çalışırken açık olan heryer için başlık tarayarak çalışıyor. Eğer herhangi bir pencere başlığı "Stardew Valley Wiki" ifadesini içeriyorsa, oyuncunun tüm ilerlemelerini silerek sıfırdan başlamasına neden oluyor. Nightshade, modu daha da sert bir hale getirerek sadece oyuncunun kayıt dosyasını silmekle kalmayıp, wiki'nin bulunduğu tarayıcı penceresini kapatmayı da sağlıyor.

Stardew Valley'e "hardcore mod"unun eklenmesi, 17 yıl önce The Onion benzeri bir mizah sitesinde yapılan bir şaka gibi, gerçek hayatı taklit eden olaylardan biri. Eğer Stardew Valley'i hardcore modunda bilgisayarınızda oynarsanız, fakat telefonunuzdaki rehberi kullanırsanız, güvende olabilirsiniz.