Spotify Yeni Kampanya Kişiselleştirilmiş Dinleme Deneyimi

Spotify'nin Yeni Kampanyası Kişiselleştirilmiş Deneyim!
S potify, kullanıcıların platformdaki sesli yayın deneyimini daha da kişiselleştirmeyi amaçlayan yeni bir kampanya başlattı. "Benim Spotify'ım" (My Spotify) girişimi, kullanıcıların uygulama içinde ev sayfası afişleri ve kişiselleştirilmiş mesajlar görmelerini sağlayacak. Bu mesajlar, dinleme alışkanlıklarıyla ilgili bilgiler ve bu alışkanlıklara dayalı olarak beğenebilecekleri karışımlara yönlendiren bağlantılar içerecek. Örneğin, Spotify bir kullanıcıya, son bir ay içinde 58 kez rapçinin şarkılarını dinlediği için, Doja Cat karışımına bağlantı veren bir afiş sundu. Başka bir örnekte, hizmet, kullanıcı için kişiselleştirilmiş olarak mesajları örneklendirdi ve her dinleyici için kişiselleştirilebileceklerini gösterdi. Bir "Benim Spotify'ım" afişi veya mesajı ayrıca kullanıcıların uygulamadaki etkinliklerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş çalma listeleri, podcast'ler, özellikler ve öneriler bulabilecekleri "Sizin İçin Yapılmış" hub'ına da bağlantı verebilir.


"My Spotify", şirketin Wrapped dışında, yıl boyunca dinleme alışkanlıklarına ilişkin verileri kullanıcılara sunma imkanı veriyor. Şirketin yılsonu özet özelliği sadece tatil sezonunda aktif oluyor ve bunu yaptığında sosyal medyayı ele geçiriyor. Henüz belirsiz olan bir nokta, kullanıcıların "Benim Spotify'ım" mesajlarını ve afişlerini sosyal ağlarda paylaşıp paylaşamayacaklarıdır. Spotify, gelecekte bu özelliğin uygulamadaki herkese ulaşıp ulaşmayacağını da belirtmedi sadece özelliğin "önümüzdeki birkaç hafta içinde" ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda'da ilk kez çıkacağını duyurdu.

Bu yeni girişimle Spotify, dinleyicilerini daha yakından tanımak ve dinleme alışkanlıklarına daha uygun içerikler sunarak kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.